Roger Federer se je po izgubljenem položaju uvrstil v polfinale. Foto: Reuters

Lepo je bilo igrati z Marinom. To je eden najbolj prijaznih ljudi v svetu tenisa, zato mi je žal zanj.

Roger Federer
Marin Čilić
Marin Čilić je zapravil tri žogice za zmago. Foto: Reuters
Andy Murray
Andy Murray se bo za mesto v finalu letošnjega turnirja v Wimbledonu pomeril s Tomašem Berdychom, ki je brez večjih težav v treh nizih odpravil Lucasa Pouilleja. Foto: Reuters
Jo-Wilfried Tsonga
Jo-Wilfried Tsonga je na trenutke igral vrhunsko, a v njegovi igri je bilo preveč nihanj, da bi lahko zlomil odpor Murrayja. Dva niza je izgubil z zgolj eno dobljeno igro. Foto: Reuters
Tsonga namučil Murrayja

Federer je tako zmagal že na 307. dvoboju na turnirjih za grand slam, s čimer je na večni lestvici zmag prehitel legendarno Martino Navratilovo, ki jih ima 306, Serena Williams pa 302.

Prav tako je izenačil rekord Jimmyja Connorsa z uvrstitvijo v 11. polfinale Wimbledona. Zadnja ovira pred finalom bo Miloš Raonič, ki je s 6:4, 7:5, 5:7 in 6:4 premagal Američana Sama Querreyja.

Federer: Sanje se nadaljujejo
"Ta dvoboj je bil neverjeten! Sanje se nadaljujejo," je po dvoboju dejal presrečni in izmučeni Federer. Dodal je: "Uspelo mi je obdržati visoko raven igre. Noge in hrbet so zdržali. Ta zmaga bo vsekakor dvignila samozavest, saj sem bil v hudih škripcih. Lepo je bilo igrati z Marinom. To je eden najbolj prijaznih ljudi v svetu tenisa, zato mi je žal zanj."

Čilić mirno do prednosti z 2:0
V prvem nizu sta bila Federer in Čilić povsem izenačena, zmagovalca je dala šele podaljšana igra, v kateri je Švicar povsem odpovedal, Hrvat pa je povedel že s 5:0. Prednost je bila previsoka, da bi jo uspelo zimzelenemu Federerju nadomestiti, niz je izgubil s 7:6 (4). V drugem nizu je Čilić že v 3. igri nasprotniku odvzel servis, potem ko je Federer nekoliko slabše odmerjen bekhend poslal z igrišča. Prednost brejka je bila dovolj, da je Čilić osvojil tudi drugi niz, Federerju Hrvatove prednosti ni uspelo resno ogroziti.

Velika vrnitev Federerja
V tretjem nizu se je Švicar vendarle prebudil. Po mrtvem teku - v 7. igri je Čilić zapravil tri priložnosti za odvzem servisa - je v 8. igri prvič odvzel začetni udarec nasprotniku. Izkoristil je edino priložnost za brejk. V naslednji igri ga je še potrdil in zmagal s 6:3. V četrtem nizu se je Federer večkrat (čudežno) rešil, z natančnimi udarci na črto je v ključnih trenutkih vsakič znova dobil igro na svoj servis, ubranil je tudi dve žogici za zmago nasprotnika. Pri prvi je Čilić storil nevsiljeno napako, pri drugi se je Švicar rešil z asom. Niz se je prevesil v podaljšano igro, v kateri sta oba igralca naredila kopico nevsiljenih napak, več sreče pa je imel na koncu Federer, ki je povedel z 10:9 in niz dobil s 7:6 (9), potem ko je Čilić žogico poslal v mrežo.

Federer z asom v polfinale
Čilić je pred sredinim četrtfinalnim obračunom dobil zadnjih pet dvobojev, ki so se prevesili v odločilni peti niz, a tokrat je moral priznati premoč. Federerju se je ponudila prva priložnost za brejk v 6. igri, a se je Čilić izvlekel, naslednji dve priložnosti za brejk sta se mu ponudili v 8. igri, izkoristil je drugo, potem ko je Čilić žogo poslal z igrišča (5:3). Federer je zaigral kot prerojen, v naslednji igri je z asom izkoristil že prvo priložnost za zmago in zasluženo napredoval v polfinale turnirja.

Murray odličen po zmagi v prvem nizu
Pravi maraton sta v zadnjem četrtfinalnem dvoboju uprizorila tudi Andy Murray in Jo-Wilfried Tsonga. Igralca sta na igrišču preživela 3 ure in 53 minut. Murray je bil z zmago v uvodnih dveh nizih blizu napredovanja v polfinale, a se je Francoz nato vrnil. Zelo izenačen je bil prvi niz, v katerem je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. Oba igralca sta storila kopico nevsiljenih napak, na koncu je imel mirnejšo roko Britanec, ki je niz dobil s 7:6 (10). V drugem nizu je Tsongajeva igra razpadla kot hišica iz kart. Murray, zmagovalec WImbledona leta 2013, je hitro dvakrat odvzel začetni udarec nasprotniku, povedel je že s 5:0 in Tsongaju prepustil le eno igro (6:1).