Blaž Kavčič je premagal uveljavljenega ciprskega igralca Marcosa Baghdatisa. Foto: EPA
Marin Čilić
Marin Čilić se bo v petek zvečer pomeril s Kavčičem. Foto: EPA

Kavčič je po dveh urah in devetih minutah zmagal s 3:6, 7:6 in 6:4. V drugem nizu je Ciprčan, nekoč med deset najboljših igralcev sveta, vodil s 5:4 in serviral za zmago, toda Kavčiču je uspel brejk, nato pa je po podaljšani igri (dobil jo je s 7:2) izenačil. V tretjem nizu je tekmecu, ki je skupaj naredil sedem dvojnih napak, takoj odvzel servis in držal prednost. V zadnji igri na svoj servis ni oddal točke.

Čilić prepustil Žemlji pet iger
Žemlja ni imel možnosti proti Čiliću. Hrvat je po uri in šestih minutah zmagal s 6:2 in 6:3. V prvem nizu je Hrvat dvakrat odvzel servis najboljšemu slovenskemu tenisaču, ki si ni uspel priigrati nobene priložnosti za brejk.
Priložnost za odvzem servisa se je Žemlji ponudila v peti igri drugega niza, ko je povedel z 0/40, vendar sta dve žogici za las zgrešili črto. Čilić je povedel s 3:2, v šesti igri mu je uspel brejk, v nadaljevanju pa je suvereno prišel do zmage. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 60:39, Čilić je serviral enajst asov, Žemlja pa štiri.