Nastja Kolar je najobetavnejša mlada slovenska teniška igralka. Foto: Miha Završnik
Kolarjeva slavila v Mariboru

Obe igralki sta do zadnje stopničke prišli brez izgubljenega niza, v finalu pa se je na turnirju Infond Open bolj izkazala Celjanka, ki je ta čas na 434. mestu lestvice WTA. Pred dvobojem je bila sicer na papirju slabša nasprotnica proti Zec Peškiričevi (208. igralka z lestvice WTA), a se ni ustrašila in je dosegla odmevno zmago.

Kolarjeva, članica kluba AS Litija, ki je na turnirju nastopila kot povabljena igralka, bo z novimi 50 točkami spet krepko popravila svojo najboljšo uvrstitev na lestvici WTA.

Žemlja obstal na zadnji stopnički
Grega Žemlja
je moral v finalu turnirja ATP challenger na Reki z nagradnim skladom 30.000 dolarjev po uri in 20 minutah igre priznati premoč tretjemu nosilcu Portugalcu Ruiju Machadu, 110. igralcu z lestvice ATP. Slednji je bil boljši s 6:3 in 6:0.

Blaž Kavčič, ki je bil prvi nosilec turnirja in je branil lansko zmago, se je poslovil že v četrtfinalu, ko ga je po treh nizih s 4:6, 6:1 in 6:4 premagal peti nosilec, Italijan Paolo Lorenzi (128. igralec z lestvice ATP).