25-letna Petra Kvitova bo imela priložnost za 16. turnirsko zmago, potem ko je v polfinalu sloviti Sereni Williams prepustila le pet iger. Foto: Reuters
Rafael Nadal
Rafael Nadal je turnir v Madridu osvojil že štirikrat. Foto: Reuters

Nepostavljena 29-letna Rusinja Kuznecova je spomnila na svoje najboljše čase in s 6:2 in 6:4 premagala slavnejšo rojakinjo, ki je branila naslov v Madridu: "Zelo sem srečna. Dobro sem igrala, servirala dobro, vse je šlo tako, kot sem si želela."

Veliko presenečenje je pripravila Petra Kvitova, ki je s 6:2 in 6:3 po le uri in 13 minutah ustavila Sereno Williams. Čehinja je izkoristila šest od enajstih žog za odvzem servisa, Američanka le dve od šestih.

Nadal boljši od Dimitrova
V moški konkurenci je Rafael Nadal postal prvi polfinalist, potem ko je s 6:3 in 6:4 premagal Bolgara Grigorja Dimitrova. Dvoboj je trajal uro in 49 minut. Španec je Bolgaru petkrat odvzel servis, medtem ko ga je sam dvakrat. Razmerje točk je bilo 76:62. V polfinalu sta tudi Čeh Tomaš Berdych, ki je s 3:6, 7:6 in 7:6 ugnal Američana Johna Isnerja, in Škot Andy Murray. Ta je s 6:4 in 7:5 porazil Kanadčana Miloša Raonića.