Serena Williams je lani izgubila v finalu Wimbledona proti Angelique Kerber. V soboto se lahko na večni lestvici izenači z avstralsko rekorderko Margaret Court. Foto: Reuters

Halepova je imela proti Svitolini lahko delo, čeprav sta igralki za prve štiri igre potrebovali kar 20 minut. V nadaljevanju je Romunka popolnoma zasenčila Ukrajinko in se po uri in 13 minutah veselila svojega prvega finala na Church Roadu. To bo njen peti finale turnirja za grand slam. Zmagala je le lani v Roland Garrosu.

Simona Halep se je prvič uvrstila v finale Wimbledona. Foto: Reuters

"V Wimbledonu preživljam ene najlepših dni v svojem življenju," je takoj po zmagi dejala Halepova in dodala: "Polfinalni obračun ni bil enostaven, čeprav tega izid ne kaže. Od prve žogice sem bila osredotočena na vse detajle v svoji igri, pokazala sem odločno igro. Psihično in telesno sem izjemno dobro pripravljena, veliko bolje, kot sem bila pred petimi leti v polfinalu Wimbledona. V tem trenutku me sploh ne zanima moja finalna tekmica, vem le, da bom v soboto iz sebe iztisnila vse, kar lahko."

Serena izgubila zadnja dva finalna obračuna na grand slamih
37-letna Williamsova bo v soboto ob 15.00 naskakovala že 24. zmago na turnirjih za grand slam. Sedemkratna zmagovalka turnirja v All England Clubu se bo v primeru zmage nad Halepovo po številu zmag izenačila z avstralsko rekorderko Margaret Court.

Tretja na večni lestvici je Nemka Steffi Graf z 22 turnirskimi zmagami, 19-krat je slavila Američanka Helen Wills Moody, po 18-krat pa njeni rojakinji Chris Evert in Martina Navratilova.

Barbori Strycovi, ki je odlična tudi v igri dvojic, ni uspelo razviti značilne raznovrstne igre. Serena jo je z močnimi udarci popolnoma nadigrala. Foto: Reuters

Williamsova je izgubila zadnja finalna obračuna na turnirjih za grand slam. Na lanskem turnirju v Wimbledonu jo je premagala Angelique Kerber, v New Yorku pa je bila od nje boljša Naomi Osaka.

Drugi polfinale ni trajal niti uro
Drugi polfinale na osrednjem igrišču ni navdušil, trajal je le 59 minut. Strycova je bila preveč v podrejenem položaju. Serena je zanesljivo dobila vse igre na svoj servis, 33-letna Čehinja pa v največjem dvoboju kariere ni zdržala pritiska. V prvem nizu je v četrti in šesti igri izgubila servis. V drugem nizu je zdržala do 2:2, nato pa je Serena gladko dobila zadnje štiri igre.

"Vesela sem, da sem se znova prebila v finale. Iz dvoboja v dvoboj je moja igra v Wimbledonu boljša. V tem trenutku se počutim zelo dobro, vse mi gre kot po maslu, hkrati pa se zavedam, da lahko še izboljšam svojo igro. V soboto me čaka zahteven dvoboj s Simono Halep, a vselej sem uživala v težkih obračunih. Finala se zelo veselim," je poudarila Serena, ki je imela največ dela v 2. krogu proti Kaji Juvan in v osmini finala proti rojakinji Alison Riske.