Škot, novopečena številka ena svetovnega tenisa, je dobil že četrti turnir v zadnjih petih tednih. Pred nedeljsko zmago v Parizu je dobil še turnirje v Pekingu, Šanghaju in na Dunaju. Še predtem je zmagal v Rimu, Queens clubu, Wimbledonu in na olimpijskih igrah.
Z zmagoslavjem nad Isnerjem je postal tretji britanski tenisač z osvojenim masters turnirjem v francoski prestolnici. Pred njim je ta podvig uspel Gregu Rusedskemu (leta 1998) in Timu Henmanu (2003). To je bila za Murrayja sicer 43. turnirska zmaga v karieri.
Prvi niz se je prelomil v 6. igri
Prvi niz je potekal relativno mirno, do 6. igre sta oba igralca brez večjih težav dobivala igre na svoj začetni udarec. Šele v omenjeni igri se je ponudila prva priložnost za odvzem servisa, izkoristil pa jo je Murray. Ob izidu 30:30 je Američan naredil dvojno napako, nato pa je v naslednji točki z bekhendom žogico poslal zunaj meja igrišča. 4:2 za Britanca. Ta se je moral že v naslednji igri pošteno potruditi, da je preprečil rebrejk, Isner je zapravil dve priložnosti, a je moral na koncu vseeno priznati premoč (5:2). 31-letnemu Američanu se ni uspelo več vrniti v dvoboj v prvem nizu, v zadnji igri ni našel odgovora na odličen servis nasprotnika (6:3).
Isner izenačil prek podaljšane igre
V drugem nizu so bili gledalci priča mrtvemu teku do 8. igre, v kateri si je Isner z odlično igro kar štirikrat priigral priložnost za odvzem servisa, a se je Murray vsakič rešil in z velikimi napori izenačil na 4:4. Odtlej sta bila oba tenisača suverena na svoj začetni udarec, niz se je prevesil v podaljšano igro, v kateri je bil uspešnejši Američan. Namreč, uspel mu je minibrejk (2:4), kar je bilo na koncu dovolj za zmago v drugem nizu s 6:7 (4).
Murray v odločilnem nizu zelo suveren
V zadnjem nizu je bil Murray boljši od svojega nasprotnika. Igre je na svoj začetni udarec dobival tako rekoč brez težav, Isnerju je povzročil kar nekaj težav, v uvodnih štirih igrah si je priigral dve priložnosti za brejk, obakrat se je Isner rešil, drugič s silovitim asom. V 9. igri je Američan Škotu povzročil nekaj več preglavic, izid je z winnerjem poravnal na 40:40, a je Murray po dveh nevsiljenih napakah nasprotnika vseeno povedel s 5:4. V 10. igri je Isner naredil še drugo dvojno napako v dvoboju, Murray je povedel z 0:30, po izenačenju še s 30:40. 29-letnik iz Glasgowa je zaključno žogico izkoristil, potem ko je Isner na mreži storil nevsiljeno napako.
Ne bi mu uspelo brez podpore ekipe in družine
Murray je po dvoboju najprej čestital drugemu finalistu Isnerju. "Čestitke za zelo uspešen teden. Upam, da boš takšno formo obdržal tudi v naslednji sezoni," je v uvodu dejal zmagovalec Pariza in nadaljeval: "Rad bi se zahvalil vsem, ki ste naju prišli gledat in ste ustvarili fantastično vzdušje. Zelo redko se ogrevaš pred polno areno." Seveda 29-letnik ni pozabil niti na svojo ekipo in družino. "Pot do vrha je bila zares neverjetna. Ne bi mi uspelo brez ekipe in družine. Veliko žrtvujejo, da lahko tekmujem in potujem po vsem svetu. Storil bom vse, da bom v prihodnosti še boljši," je sklenil.
Pariz
(4.300.755 evrov, trda podlaga)
Finale:
MURRAY (VB/2) - ISNER (ZDA)
6:3, 6:7 (4), 6:4
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje