187. igralka sveta Olga Danilović je senzacionalno osvojila turnir v Moskvi. Foto: EPA
Nikoloz Basilašvili se je veselil prve zmage na turnirjih ATP v karieri. Foto: Reuters

Obe 17-letnici sta prvič igrali v finalu na turnirjih WTA. Hčerka nekdanjega izvrstnega srbskega košarkarja Predraga Danilovića je z zmago spisala zgodovino ženskega tenisa. Na turnir se je uvrstila kot srečna poraženka kvalifikacij in se nato prebila vse do konca, kar do zdaj ni uspelo še nobeni teniški igralki. Postala je tudi prva tenisačica, rojena v tem tisočletju, ki je osvojila lovoriko na turnirju WTA.

Srbkinja je leta 2017 s Kajo Juvan zmagala v konkurenci dvojic na grand slamu v Wimbledonu. Potapova je v polfinalu izločila Tamaro Zidanšek. Konjičanka je dvoboj v tretjem nizu predala.

Prvenec Berretinija v Gstaadu
Matteo Berrettini
je zmagovalec turnirja ATP v Gstaadu, potem ko je v finalnem obračunu ugnal drugega nosilca Roberta Bautisto Aguta s 7:6 in 6:4. Za 22-letnega Italijana je to prva zmaga na turnirjih ATP. Prejel je ček v višini 89.435 evrov.
Italijani zares blestijo na pesku. Prejšnji teden je v Umagu zmagal Marco Cecchinato, v Bastadu pa Fabio Fognini.