Janko Tipsarević je v četrtem poskusu le našel recept za prvega igralca sveta. Foto: EPA
Tomaš Berdych
Tomaš Berdych je v ključnih trenutkih prikazal najboljši tenis in prišel celo do prvega mesta v skupini A. Foto: EPA

V prvem nizu je "Nole" igral zelo dobro, odločilni brejk mu je uspel v četrti igri. V drugem nizu se je "Tipsi" prebudil. V šesti in osmi igri je odvzel servis prvemu nosilcu. Zalet je prenesel tudi v odločilni niz: že v prvi igri mu je s sijajnim volejem uspel odvzem začetnega udarca. Prednost je nato zadržal do konca.

Srbski obračun v O2 Areni je trajal dve uri in sedem minut. Razmerje v osvojenih točkah je bilo izenačeno (84:84). Tipsareviću je prvič v četrtem dvoboju uspelo premagati slavnega rojaka. To je bil šele šesti poraz Đokovića, ki ima v letošnji sanjski sezoni neverjetnih 70 zmag.

Velik povratek Berdycha
Prvi igralec sveta je lahko še upal na napredovanje, če bi v večernem obračunu Ferrer uspel premagati Berdycha. Španec je dobro začel, prvi niz je dobil z brejkom v osmi igri. V drugem nizu je imel Španec dvakrat brejk prednost, vendar se žilavi Čeh ni dal. Izenačil je na 4:4, nato pa v 12. igri izkoristil napake Ferrerja.
V odločilnem nizu je Berdych igral izjemno, v drugi in četrti igri je odvzel servis Ferrerju, serviral je sijajno in se veselil zmage po dveh urah in sedmih minutah.