Justine Henin je z osmim osvojenim turnirjem sezone izenačila osebni rekord iz leta 2003, ko je zaigrala na 20 turnirjih. Letos je za enako število naslovov potrebovala osem turnirjev manj, za zaključek sezone pa obljublja še več ... Foto: Reuters
Justine Henin je z osmim osvojenim turnirjem sezone izenačila osebni rekord iz leta 2003, ko je zaigrala na 20 turnirjih. Letos je za enako število naslovov potrebovala osem turnirjev manj, za zaključek sezone pa obljublja še več ... Foto: Reuters
David Ferrer
David Ferrer po lastnih besedah igra najboljši tenis kariere. Foto: Reuters
Tommy Robredo
Tommy Robredo je v finalu Metza na kravato odgovoril v velikem slogu. Foto: EPA

Belgijska številka ena je v finalu z 2:6, 6:2 in 6:1 premagala Francozinjo Tatiano Golovin, 25-letnica pa je nazadnje morala priznati premoč ravno proti francoski tenisačici - Marion Bartoli v polfinalu Wimbledona. Od takrat je osvojila kar tri turnirje: OP ZDA, Toronto in zdaj še Stuttgart.

Porsche 911 ali 92 tisoč dolarjev?
Tu je nastopila v finalu že v letih 2001 in 2003, naslov pa osvojila ravno ob 30-letnici turnirja. Za nagrado je lahko izbirala med 92.410 dolarji gotovine ali pa porschejem kabrioletom 911. "Mi lahko daste nekaj minut, da razmislim," se je sladko nasmihala prva igralka sveta. Najbrž ni treba posebej poudarjati, da se je odločila za prestižni avtomobil. Njeno serijo 30 zaporednih osvojenih nizov je Golovinovi z natančnimi in močnimi udarci sicer uspelo prekiniti, a kaj, ko ji je v nadaljevanju zmanjkalo moči.

Drugi finalni poraz za Golovinovo
Francozinja je v drugem nizu začela delati vse več napak in v finalu Stuttgarta drugič zapored po lanski zmagi Nadie Petrove priznala poraz.

Po 30 letih prvi Španec z zmago v Tokiu
David Ferrer je za svoj peti naslov v seriji ATP v Tokiu potreboval samo 52 minut. S 6:1 in 6:2 je ugnal Richarda Gasqueta in postal prvi Španec po letu 1977 in Manuelu Orantesu z zmago v Tokiu. "Tako veliko imen je napisanih na tej trofeji. Zdaj je dodan še Ferrer. Mogoče sem najslabši igralec med temi imeni. Sicer je to nekaj posebnega. Ne zato, ker je lani zmagal Federer, temveč zato, ker je na trdi podlagi. Moja površina je pesek, in to je po Aucklandu šele drugi naslov na trdi podlagi," je povedal prvopostavljeni.

V dvoboju proti Gasquetu, ki mu po slavju v Mumbaiju prejšnji teden ni uspelo zadržati zmagovite serije, je povsem prevladoval. V japonsko prestolnico je prišel kot zamenjava po odpovedi Rogerja Federerja in nastopil prvič po polfinalu grand slama v New Yorku.

Robredo se je le pobral po kravati
Podobno kot rojak Ferrer je tudi Tommy Robredo specialist za pesek, zato se je še posebej razveselil prve zmage na turnirju na trdi podlagi. V finalu Metza je z 0:6, 6:2 in 6:3 ugnal Andyja Murrayja. Robredo je bil po 23 minutah igre na poti k sramotnemu porazu, saj mu je nasprotnik zavezal kravato, nato pa v naslednjih dveh nizih izkoristil brejk priložnosti v prvi igri in se po uri in 52 minutah veselil šestega naslova v karieri.

Za 25-letnika masters glavni cilj
25-letnik bo v ponedeljek na ATP lestvici zasedel osmo mesto, ki še vodi na masters v Šanghaj. "Moj cilj tukaj je bil, da pridem vsaj do finala in nabiram točke. Zdaj sem še bolj prepričan o mastersu, ki je moj glavni cilj," je ob tem povedal Španec.

Stuttgart, finale:
HENIN (BEL/1) - GOLOVIN (FRA) 2:6, 6:2, 6:1

Tokio, finale:
FERRER (ŠPA/1) - GASQUET (FRA/3) 6:1, 6:2

Taškent, finale:
PARMENTIER (FRA) - AZARENKA (BLR/1) 7:5, 6:2

Metz, finale:
ROBREDO (ŠPA/1) - MURRAY (VB/3)
0:6, 6:2, 6:3

Ž. K.