Serena Williams je po letih 1999, 2002, 2008 in 2012 še petič dvignila pokal v New Yorku. Foto: Reuters
Serena Williams in Viktorija Azarenka
Serena Williams in Viktorija Azarenka sta drugič zapored navdušili v finalu Flushing Meadowsa. Tudi lani je bila boljša Serena s 6:2, 2:6 in 7:5. Foto: Reuters
Serena Williams
Serena se je veselila že 17. naslova na turnirjih za grand slam. Foto: EPA
Bill Clinton
Napet ženski finale si je ogledal tudi nekdanji ameriški predsednik Bill Clinton. Foto: EPA
Borna Čorić in Ana Konjuh
Hrvatom se obeta izjemna teniška prihodnost - Borna Čorić in Ana Konjuh sta zmagala med mladinci. Foto: EPA
Še en naslov, pa bo Williamsova ujela legendi

V enem izmed najboljših ženskih obračunov letošnjega leta je 31-letna Serena v drugem nizu zapravila vodstvo z 1:4, izgubila je tudi podaljšano igro, a se je vrnila šampionsko in se veselila že 17. lovorike na turnirjih za grand slam. Ponovitev lanskega finala je trajala dve uri in 35 minut, najboljši igralki sveta sta navdušili 23.000 gledalcev na stadionu Arthurja Asha.

Obe tekmici začeli zelo nervozno
V uvodni igri je Serena prišla do odvzema servisa, potem ko je hitro povedla z 0/40 in unovčila drugo priložnost s sijajnim forhendom. Azarenka se je vrnila že v naslednji igri, z odličnim bekhendom je izenačila na 1:1. V nadaljevanju sta tekmici precej bolje servirali.
Ključni brejk v enajsti igri
V enajsti igri je Belorusinja povedla s 40/15, nato pa je Serena izjemno vračala začetne udarce, nanizala je štiri točke zapored. Zadela je forhend z ene noge, nato pa je Vika poslala bekhend v mrežo in Američanka je povedla s 6:5. V 12. igri je Serena brez izgubljene točke zadržala servis in osvojila prvi niz po 58 minutah.

Serena zapravila vodstvo s 4:1
Že v prvi igri drugega niza je Willamsova prišla do novega odvzema servisa, zadela je izjemen bekhend. V peti igri je Azarenka povedla s 30/0 na svoj servis, nato pa naredila kar tri dvojne napake in poklonila Sereni vodstvo s 4:1.
Ko je že vse kazalo, da bo Američanka zlahka zmagala, je v šesti igri izgubila servis. Azarenka je z izjemnim forhend diagonalnim udarcem znižala na 4:2. Pri vodstvu s 5:4 je Serena servirala za zmago, a je naredila preveč napak, bekhend je poslala v avt in izid je bil izenačen na 5:5. V 12. igri je Američanka unovčila tretjo priložnost za odvzem servisa. Drugič je imela začetni udarec za zmago, vendar ji znova ni uspelo. Z dvojno napako je izgubila servis in odločala je podaljšana igra.
Žilava Belorusinja dobila podaljšano igro
V "tie-breaku" je Serena povedla s 3:1, potem pa je Azarenka nanizala nekaj izjemnih udarcev z osnovne črte, ob menjavi strani je bilo 3:3. Serena je naredila preveč napak, Belorusinja je povedla s 6:4, prvo zaključno žogo je Američanka rešila z odličnim servisom, nato pa je po dih jemajoči izmenjavi Azarenka poslala forhend v mrežo (6:6). Po odličnem servisu in napaki Serene je Azarenka izenačila na 1:1 v nizih.
Serena blestela v odločilnem nizu
V tretjem nizu je Serena prišla do brejka v četrti igri, potem ko je izkoristila drugo priložnost. Azarenka je s šesto dvojno napako izgubila začetni udarec. Odpor Belorusinje je bil končno strt v šesti igri, ko je poslala forhend v mrežo. Serena je povedla s 5:1 in zaključila dvoboj z odličnim servisom, ki ga je Azarenka vrnila v avt. Zadnji niz je trajal le 37 minut.
V žep ji je kapnilo 3,6 milijona zelencev
"Pravi privilegij je igrati na tem stadionu, pred toliko navijači. Viktorija je odigrala sijajno, res je prava borka, zato je tudi že zmagovala na grand slamih," je povedala Serena, ki bo v žep pospravila 2,6 milijona ameriških dolarjev za zmago v New Yorku, najboljša je bila tudi na ameriški turneji na trdi podlagi, kar pomeni še dodaten milijon zelencev.