Novak Djoković je v Miamiju dosegel uspeh kariere. Foto: EPA

Argentinec, ki je v mesecu dni dvakrat ugnal Rogerja Federerja, ni imel možnosti. Srbski tenisač je slavil s 6:3, 6:2 in 6:4. 19-letnik je postal najmlajši zmagovalec na turnirjih serije masters. Pred 14 dnevi ga je v Indian Wellsu v finalu zaustavil Rafael Nadal, ki je tokrat v četrtfinalu moral priznati premoč Novaku.

Novak ponovil dosežek Lendla
Djoković bo na novi ATP lestvici na 7. mestu, kar je najvišje doslej v karieri. V žep bo pospravil 533.000 ameriških dolarjev. Na turnirju ni oddal niti niza! "Upam, da je to šele začetek. Na tem turnirju sem igral neverjetno, najboljši tenis mojega življenja," je bil vesel Djoković. Osvojil četrti turnir v karieri in drugega letos. Brez izgubljenega niza je turnir v Miamiju osvojil le še Ivan Lendl leta 1989.

Po odsluženi 15-mesečni kazni zaradi dopinga se je Canas letos na igrišča vrnil kot 143. igralec sveta, na novi lestvici pa bo že na 31. mestu.