Rafaela Nadala bo na poti do novega naslova v kneževini zelo težko ustaviti. Foto: EPA
Novak Djoković
Novak Djoković se bo v polfinalu pomeril s Stanislasom Wawrinko, ki je v četrtek izločil Rogerja Federerja. Foto: EPA

Dopoldne je najprej v preloženem dvoboju osmine finala odpravil Nicolasa Lapenttija s 6:3 in 6:0, popoldne pa v četrtfinalu v uri in 13 minutah še Ivana Ljubičića s 6:3 in 6:3. V prvem nizu je Hrvat kar trikrat izgubil svoj začetni udarec, uspel pa mu je le en brejk. V drugem nizu je Nadalu za zmago zadostovala že ena izkoriščena priložnost za brejk, ki je bila tudi edina, ki si jo je priigral. Neizsiljene napake: 13:31.

Dvakrat sta danes igrala tudi Andy Murray in Nikolaj Davidenko. V medsebojnem obračunu je Britanec slavil s 7:6 in 6:4.

Novak Djoković je v četrtfinalu po 2 urah in 18 minutah s 6:2, 4:6 in 6:3 premagal Fernanda Verdasca. Srba v polfinalu čaka Stanislas Wawrinka, ki je bil s 6:2 in 6:4 boljši od Andreasa Becka. Djoković je odlično začel dvoboj, osvojil prvih 10 točk in prvi niz gladko odločil v svojo korist. Polfinalist Melbourna je v drugem nizu pokazal precej več, dvakrat odvzel servis tekmecu in izenačil. Djoković se je v tretjem nizu spet zbral, z brejkom povedel s 4:2 in se nato veselil uvrstitve v polfinale.