Polona Hercog in Andrea Petković sta se do zdaj pomerili dvakrat, vsaka pa je dobila en dvoboj. Foto: EPA
Rafael Nadal
Na začetku dvoboja je imel Nadal veliko težav ... Foto: EPA
... v zadnjem nizu pa prvi igralec sveta ni oddal niti igre. Foto: EPA
Novak Djoković
Novak Djoković je dobil že 33 dvobojev zapored. Do rekorda Johna McEnroeja iz leta 1984 mu manjka še devet zmag. Foto: EPA

Hercogova je prvi niz dobila s 6:4. Odločilni trenutki so bili ob koncu niza, ko sta igralki od sedme do devete igre izmenjali tri zaporedne brejke, po katerih je najboljša Slovenka povedla s 5:4 in v deseti igri brez težav servirala za uvodni niz. Ta je trajal 49 minut.

Spet sta ji uspela dva zaporedna brejka
Odločitev v drugem nizu je padla v peti igri, ko je Hercogovi spet dvakrat zapored uspelo nasprotnici odvzeti servis, s čimer je povedla s 5:2. V osmi igri je imela dve priložnosti za zmago, a je Nemki po zaostanku 40:15 le uspelo dobiti tretjo igro. Dvomov o zmagovalki je bilo konec že v naslednji igri, v kateri Petkovićevi spet ni uspelo zadržati svojega servisa. Hercogova si je priigrala kar 12 priložnosti za brejk, nasprotnica pa le dve.
Hercogova in Srebotnikova uspešni v dvojicah
Hercogova ima za seboj odličen dan, saj je v dveh partijah dobila štiri nize s skupnim izidom 24:10. V paru z domačinko Alberto Brianti je v prvem krogu dvojic ugnala Hrvatico Mirjano Lučić in Južnoafričanko Chanelle Scheepers s 6:0 in 6:3. V četrtfinale dvojic se je že uvrstila Katarina Srebotnik, ki je s Čehinjo Kveto Peschke druga nosilka turnirja. V drugem krogu sta premagali Slovakinjo Danielo Hantuchovo in Poljakinjo Agnieszko Radwansko s 6:3 in 6:2.
"Rafa" dolgo časa iskal pravo formo
Italijanski kvalifikant Paolo Lorenzi je pošteno namučil Rafaela Nadala v 2. krogu. Prvi igralec sveta je na koncu slavil s 6:7, 6:4 in 6:0. "Rafa", ki je že petkrat dobil turnir v Rimu, je do prvega brejka prišel v šesti igri. 148. igralec sveta se ni predal, že v naslednji igri je znižal na 4:3. V podaljšani igri je Italijan vodil s 6:5, ko je Nadal v močnem soncu naredil veliko napako pri "smashu".

V drugem nizu so domači navijači priredili pravo karnevalsko vzdušje, Lorenzi je igral sijajno, vračal je neverjetne udarce vse do izida 4:4. "Rafa" se je nato zbral in v velikem slogu nanizal kar osem igre zapored, Lorenzi je bil vse bolj utrujen in ni bil več kosu silovitemu ritmu Španca.

"Nole" oddal le tri igre
, ki je v nedeljo v Madridu končal niz nepremagljivosti Nadala na pesku, ostaja neporažen v letošnjem letu. V 2. krogu je s 6:0 in 6:3 odpravil poljskega kvalifikanta Lukasza Kubota. Srb je nanizal že 33 zmag v letu 2011.