Žemlja, trenutno najboljši slovenski tenisač, je bil gost radijske oddaje V sredo na Valu 202. Z novinarjem Radia Slovenije Luko Petričem je spregovoril o začetkih svoje teniške poti, o težavah z motivacijo v mlajših letih, o kronični utrujenosti zaradi mononukleoze in o uspehih, ki jih na teniških igriščih po svetu žanje predvsem v zadnjih dveh letih.
V mladosti želel biti smučar
Ste vedeli, da je Žirovničan v rani mladosti želel postati alpski smučar? "Smučanje je bilo v tistem času zelo popularno. Bil sem kar uspešen, ampak ni mi žal, da sem se odločil za tenis," je razkril 26-letnik in pojasnil, kaj je bil vzrok za to, da je raje prijel za lopar: "Sami pogoji. Pri smučanju smo vsako jutro vstajali zelo zgodaj zjutraj in šli na 3.000 m višine. Opravili smo dveinpolurno vožnjo. Tenis je bil na dvorišču. Kadar sem si zaželel, so bili na dosegu roke tudi trenerji. Bila je dokaj enostavna zadeva, lopar in žogica. To je bilo vse. Tudi stroškovno je bilo lažje za starše, to je na koncu odločilo." Za lopar je prvič prijel, ko je bil star 6 let, leto pozneje je dobil tudi prvega trenerja.
Stiki z Murrayjem, Nadalom in Noletom
Teniški strokovnjaki so Žemljo kmalu videli kot enega najsvetlejših draguljev slovenskega tenisa. "V vseh letih sem bil v kategorijah do 12, do 14 in do 16 let vedno v vrhu med prvima dvema igralcema v državi. Potoval sem po evropskih, svetovnih in evropskih prvenstvih, tako da sem imel že takrat nekaj stika z najboljšimi v svojem letniku, kot so Andy Murray, Rafael Nadal in Novak Đoković. V Kranju sem imel kar naenkrat zelo dobre starejše sparinge, možnosti so bile zelo dobre in od takrat naprej, torej od 16. oziroma 17. leta, sem v Kranju," je dejal.
V Portorožu presegel milijon dolarjev
Žemlja je imel v mladosti kar nekaj težav s samozavestjo, njegov prvotni cilj je bil položaj okoli 1000. mesta na lestvici ATP, kar je bilo v tistih časih precej visok cilj. Je kdaj prišlo do trenutka, ko je razmišljal o tem, da bi lopar dokončno postavil v kot? "To se večkrat dogaja, ko si mlad. Takrat se pojavljajo težki porazi in razočaranja. Takrat ne razmišljaš, kot bi moral. Ne razumeš, da se priložnosti pojavljajo skoraj vsak teden. O tem sem razmišljal, čeprav nikoli ni bilo resno. Vedno sem nekako vlekel zgodbo naprej in ni mi žal," je priznal.,
V klubu teniških milijonarjev
Z zmago v Portorožu je presegel milijon ameriških dolarjev iz nagradnih skladov. "Lepo se sliši ta številka, a ko vse to preneseš v neto znesek, v evre, ko odšteješ vse stroške, ki si jih imel na poti do tega rezultata (trenerji, ekipe, potovanja in hoteli), prideš na precej manjšo številko, tako da ne zgleda vse tako zeleno, zlato. Je pa to podatek, da sem na velikih turnirjih, kjer je nagradni sklad višji, dobro igral. Še kak milijon v prihodnosti, pa bo vse lepše zgledalo," ostaja realen Žemlja, sicer velik ljubitelj sladkarij, ki pa jih je bil primoran v zadnjem času izločiti iz jedilnika.
Kako je na njegovo kariero vplivala mononukleoza, kaj ima raje - Facebook ali Twitter, katere so njegove najljubše TV-serije in kakšni so načrti za prihodnost? Vse to in še več lahko izveste iz intervjuja na spodnji povezavi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje