Jones je po pokolu trdil, da se ta ni zares zgodil in da gre za prevaro.
Desničarskemu provokatorju Jonesu je porota v Teksasu, ki je odločala v tožbi staršev, avgusta izrekla 50 milijonov dolarjev odškodnine. Porota v Connecticutu, kjer je bil zločin izvršen, mu je nato oktobra naložila še 965 milijonov dolarjev odškodnine.
Sodnica Barbara Bellis je temu zdaj dodala skoraj pol milijarde dolarjev. "Dokazno gradivo potrjuje, da so bila dejanja tožene stranke namerna in zlobna in povsem jasno je bilo, da bodo povzročila škodo s širjenjem vsebin med širokim občinstvom," je zapisala.
Kazen je Jonesa in njegova trobila pod znamko podjetja Free Speech Systems doletela, ker je po smrti 20 predšolskih otrok in šestih odraslih vztrajno ponavljal, da gre za prevaro in da so starši ubitih plačani igralci, ki želijo skupaj z demokrati Američanom odvzeti orožje. Jones je začel dobivati vse več poslušalcev in s tem tudi več oglasov in denarja.
Nekateri od njegovih sledilcev so se nato znašali nad užaloščenimi starši. V Connecticutu so ga tožili starši ubitih otrok in agent FBI, ki so bili tarča groženj s smrtjo, ženskam so grozili s posilstvi, nekateri pa so se znesli tudi nad grobovi ubitih otrok.
Jones je ves čas ostal kljubovalen in trdil, da gre za napad na svobodo govora v ZDA. Napovedal je pritožbe, saj, kot pravi, nima niti približno toliko denarja, da bi lahko poravnal izrečene kazni. Imel naj bi zgolj dva milijona dolarjev. Njegovo podjetje Free Speech System je medtem že vložilo prošnjo za stečajno zaščito.
Neodvisen forenzični računovodja je sicer na sojenju v Teksasu zagotovil, da sta Jones in njegovo podjetje vredna skupaj 270 milijonov dolarjev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje