Čeprav so v dramatičnem izbruhu malo pred poldnevom po krajevnem času, sodeč po posnetkih bližnjih nadzornih kamer, letele celo skale, o poškodovanih za zdaj ne poročajo, prav tako ne o večji gmotni škodi.
Japonska meteorološka agencija je stopnjo nevarnosti zaradi ognjeniškega izbruha dvignila na tretjo od petih ravni. Oblasti so ljudi posvarile, naj se ognjeniku ne približujejo, saj ta bruha vroč plin in pepel, kamenje in skale pa se valijo po pobočju. Tiste, ki prebivajo blizu gore, oblasti pozivajo k previdnosti.
Nazadnje je Aso, največji delujoči ognjenik na Japonskem in eden največjih na svetu, tako izbruhnil leta 2016, medtem ko je predtem miroval skoraj dve desetletji. Današnji močan izbruh sicer sledi manjšemu prejšnji četrtek, francoska tiskovna agencija AFP navaja japonsko agencijo Kyodo News.
Japonska je ena najbolj ognjeniško delujočih držav na svetu, saj leži na t. i. tihomorskem ognjenem obroču. Najbolj smrtonosen izbruh v zadnjih 90 letih je država doživela septembra 2014, ko je v nepričakovanem bruhanju ognjenika Ontake v osrednji prefekturi Nagano umrlo več kot 60 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje