Berlusconi je s svojo desnosredinsko koalicijo na predčasnih volitvah  dosegel presenetljiv uspeh. Foto: EPA
Berlusconi je s svojo desnosredinsko koalicijo na predčasnih volitvah dosegel presenetljiv uspeh. Foto: EPA

Nekdanji premier naj bi senatorju leta 2006 plačal tri milijone evrov, da bi ta prestopil v njegovo stranko.

De Gregori je na desnico prestopil iz skrajne leve stranke Italija vrednot, polemike okoli prestopa pa so se začele že kmalu po nastopu nove levosredinske vlade Romana Prodija leta 2006.

De Gregori je namreč glasoval proti nekaterim zakonskim predlogom vladajoče koalicije in pozneje tudi proti zaupnici Prodijevi vladi, s čimer je pripomogel k padcu vlade.

Poleg Berlusconija neapeljski tožilci preiskujejo tudi de Gregorija in tesnega Berlusconijevega sodelavca Valterja Lavitolo.

Neapeljski tožilci so po poročanju italijanskih časopisov informacije o podkupovanju dobili iz zaslišanja de Gregorievega komercialista Andree Vetromila februarja lani. Vetromil jim je pojasnil, da je posel med Berlusconijem in de Gregoriem omogočil prav Lavitola.

Lavitola je na zaslišanju pojasnil, da se je de Gregori z Berlusconijem dogovoril tudi za imenovanje na čelo senatne komisije za obrambo, in sicer v zameno za glasovanje proti zaupnici Prodijevi vladi.

De Gregori se je pojavil tudi kot eden izmed preiskovancev v domnevno nezakonitem državnem financiranju časopisa L'Avanti, ki ga je donedavnega vodil Lavitola.

Časopis naj bi s pomočjo de Gregoria, ki ga sumijo ponarejanja računov za časnik, od države nezakonito prejel več kot 20 milijonov evrov.