"Pokojninska reforma terja najširši mogoč družbeni konsenz," je v sporočilu za javnost zapisal Klaus. V tem primeru takšnega konsenza ni ne med strokovnjaki, ne na političnem prizorišču in ne v družbi, je dodal.
Klaus tudi meni, da je tvegano uveljaviti reformo "v času, ko je finančna kriza razkrila nevarnosti in spodkopala zaupanje v dolgoročne kolektivne naložbe".
Reforma namreč omogoča, da ljudje del svojega pokojninskega zavarovanja vložijo v zasebne pokojninske sklade. Reformi nasprotujejo tudi socialdemokrati, komunisti in sindikati.
Potreben 101 glas
Po vložitvi veta bo desnosredinska vlada Petra Nečasa za ponovno potrditev reforme v 200-članskem parlamentu potrebovala absolutno večino oz. 101 glas.
Vladajoča koalicija, ki jo sestavljajo tri stranke, se je od leta 2010, ko je prevzela oblast, skrčila s 118 na 100 poslancev, vendar lahko računa na nekdanje poslance koalicije, ki so zdaj neodvisni. Parlament je reformo potrdil na začetku septembra s tesno večino 103 glasov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje