Mladić se že več let skriva pred roko pravice. Foto: EPA
Mladić se že več let skriva pred roko pravice. Foto: EPA
Prebivalke Srebrenice
V Srebrenici je umrlo najmanj 9.000 ljudi. Foto: EPA

Del Pontejeva je zagotovila, da trenutno ne potekajo nikakršna pogajanja o njegovi predaji. Po njenem mnenju je Mladić na dosegu srbskih oblasti, zato bi ga te morale prijeti. Srbske oblasti so aretacijo zanikale že v torek in opozorile, da takšna namigovanja škodijo sodelovanju s Haagom.

Kljub zanikanju aretacije haaškega obtoženca Ratka Mladića nekateri srbski časopisi vztrajajo, da se je zgodila oziroma da se bo kmalu.

V Blicu so zapisali, da je Mladić v priporu in da potekajo sklepna pogajanja o njegovi predaji. Po pisanju tabloida Press bodo Mladića v primeru neuspešnih pogajanj aretirali. Časopis Kurir ugotavlja, da si srbska vlada aretacije ne upa potrditi, ker se boji odziva Mladićevih privržencev.

Vest o aretaciji je v torek popoldne objavila krajevna televizija Republike srbske, kasneje pa naj bi jo za beograjsko radiotelevizijo B-92 potrdilo več neodvisnih virov.

Mladića so leta 1995 obtožili zaradi 43-mesečnega obleganja Sarajeva, pri čemer je umrlo 12.000 ljudi, pa tudi zaradi sodelovanja pri pokolu več kot 8.000 Muslimanov v Srebrenici leta 1995. Tudi njegovega nadrejenega, političnega voditelja bosanskih Srbov Radovana Karadžića, ki je še vedno na prostosti, bremenijo iste točke obtožnice.