Mednarodna organizacija za migracije (IOM) je sporočila, da bi se lahko število priseljencev še povečalo, predvsem zaradi večje nestabilnosti v Libiji, od koder proti Italiji izpluje največ čolnov s priseljenci.
Predstavnik organizacije v Rimu Jose Agel Oropeza je predlagal, da bi Italija ohranila patrulje v Sredozemlju, ob tem pa bi zmanjšala število tistih, ki tvegajo življenje na morju, denimo tako, da bi jim dovolili zaprositi za azil na konzulatih EU-ja v severni Afriki.
V operaciji Mare nostrum sodelovala tudi Slovenija
Vsako leto več deset tisoč ljudi iz Afrike, Bližnjega vzhoda in Azije tvega svoje življenje, da bi prečkali Sredozemsko morje v želji po boljšem življenju v Evropski uniji. Pri tem je glavna tranzitna država ravno Italija.
Oktobra lani je Italija okrepila patruljiranje ob svojih obalah po dveh katastrofalnih brodolomih ob otoku Lampedusa in v teritorialnih vodah Malte, v katerih je umrlo najmanj 400 migrantov. Sprožila je operacijo Mare nostrum, v kateri je z vojaško ladjo Triglav nekaj časa sodelovala tudi Slovenija, in v petih mesecih rešila že več kot 11.500 priseljencev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje