Za napad, v katerem je bilo več turških vojakov ranjenih, je Turčija obtožila režimske sile sirskega predsednika Bašarja Al Asada, ki ga podpira Rusija. Turška vojska je medtem sporočila, da je bil na severu Sirije v spopadih s t. i. Islamsko državo (IS) ubit še peti vojak. Od začetka ofenzive, ki jo je Turčija začela 24. avgusta tako proti džihadistom IS-ja kot proti kurdskim silam, je skupaj umrlo 17 pripadnikov turške vojske.
Erdogan je Putinu dejal, da je turška ofenziva v Siriji dokaz turške zavezanosti k boju proti terorizmu. Erdogan je ob tem sicer izrazil tudi zavezanost k ohranitvi sirske ozemeljske celovitosti. Rusija je namreč zaradi turškega posredovanja večkrat izrazila zaskrbljenost, sirska vlada pa jo je označila za "očitno kršitev suverenosti".
V okviru ofenzive so uporniki, ki jih podpira Turčija, od IS-ja prevzeli mesta Džarablus, al Rai in Dabik. Trenutno potekajo boji za mesto al Bab, nato pa se bodo odpravili še proti mestu Mandžib, saj želijo potrditi, da tam ni več pripadnikov kurdskih milic. Ankara je večkrat poudarila, da na severu Sirije ob meji s Turčijo ne bo dopustila nikakršne avtonomije, za kar si prizadevajo tamkajšnji Kurdi, čeprav se borijo proti džihadistom.
Oba naj bi bila za rešitev humanitarne krize v Alepu
Predsednika sta govorila tudi o Alepu. Oba sta dejala, da se zavzemata za okrepitev naporov za rešitev humanitarne krize v mestu, kjer sirska vojska ob podpori ruskih sil izvaja ofenzivo za ponovno zavzetje celotnega mesta. Vzhodni del je namreč pod nadzorom upornikov, tam pa živi okoli 275.000 ljudi.
BBC medtem poroča, da je sirska vlada okrepila napade na vzhodni Alep, pri čemer navaja aktiviste in Sirski observatorij za človekove pravice s sedežem v Veliki Britaniji. V zadnjih zračnih napadih naj bi bilo ubitih najmanj 32 ljudi, med njimi naj bi bilo tudi pet otrok.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje