Med njimi sta predsednik senata Ignazio La Russa, zbiratelj doprsnih kipov diktatorja Benita Mussolinija, ter Claudio Durigon, ki je bil imenovan za podsekretarja na ministrstvu za delo.
Durigon, član skrajno desne Lige Mattea Salvinija, je bil podsekretar za gospodarstvo v vladi Maria Draghija, ko je predlagal preimenovanje parka v kraju Latina južno od Rima, poimenovanem po umorjenih protimafijskih sodnikih Giovanniju Falconeju in Paolu Borsellinu, v park Arnalda Mussolinija, brata fašističnega diktatorja.
Nosil svastiko, iskal najemnike s tujimi imeni
Za podsekretarja na ministrstvu za infrastrukturo, ki ga vodi Salvini, je bil imenovan Galeazzo Bignami, ki je moral v preteklih dneh znova odgovarjati na vprašanja zaradi fotografije iz leta 2005, na kateri nosi trak z nacistično svastiko. "Za to sem se že večkrat opravičil," je dejal.
Leta 2019 je sicer v videoposnetku, ki je bil v živo predvajan na Facebooku, preverjal domofone v socialnih stanovanjih v središču Bologne, da bi prepoznal najemnike s tuje zvenečimi imeni.
Na družbenih omrežjih je zakrožila tudi stara fotografija nove podsekretarke na ministrstvu za visoko šolstvo Auguste Montaruli, na kateri med fašističnim romanjem v Mussolinijevo rojstno mesto Predappio pozdravlja z dvignjeno desnico.
Podsekretar na ministrstvu za pravosodje Andrea Delmastro Delle Vedove je leta 2010 na svojem računu na Facebooku objavil sporočilo, v katerem je citiral Leona Degrella, predstavnika katoliške skrajne desnice v Belgiji, ki se je med drugo svetovno vojno pridružil enoti SS, še poroča AFP.
Za slovensko manjšino zadolžen Salvinijev sodelavec
V Rimu so v sredo prisegli namestniki ministrov in državni sekretarji, med njimi na notranjem ministrstvu Nicola Molteni. Tesen sodelavec Salvinija naj bi bil znova zadolžen za jezikovne manjšine, tudi za slovensko, poroča Primorski dnevnik.
O tem bo sicer v prihodnjih dneh dokončno odločil notranji minister Matteo Piantedosi. 46-letni Molteni se je z manjšinami že ukvarjal v prvi vladi Giuseppeja Conteja. V tem času ni sklical omizja za slovensko manjšino, za kar je poskrbel njegov naslednik v drugi vladi Giuseppeja Conteja, Achille Variati iz Demokratske stranke (DS), piše tržaški časopis.
Z vprašanji založništva, torej tudi slovenskih medijev v Furlaniji - Julijski krajini, se bo ukvarjal državni sekretar pri predsedstvu vlade senator Alberto Barachini. Kot piše Primorski dnevnik, je bilo njegovo imenovanje posebej pri srcu vodji stranke Naprej, Italija Silviu Berlusconiju, ki Barachinija dobro pozna iz časov, ko je bil novinar njegove medijske mreže Mediaset.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje