Zadnja dva petka so hrvaški kupci porabili za 40 odstotkov manj denarja za nakupe kot običajno. Organizator bojkota platforma Halo, inšpektor zato nadaljuje akcije, s katerimi želijo prisiliti trgovce k znižanju cen.
"Ta dan želimo pokazati, da lahko manj trošimo tako v trgovinah, pekarnah kot tudi pri vseh storitvah," pravi organizator Josip Kelemen. Poleg današnjega splošnega bojkota prav vseh trgovin to združenje potrošnikov poziva tudi k enotedenskemu bojkotu trgovinske verige, za katero so v anketi glasovali potrošniki. Tokrat so izbrali Konzum, ki naj bi ga kupci bojkotirali od te do prihodnje sobote.
Medtem inflacija na Hrvaškem še vedno raste, januarja je dosegla pet odstotkov, največ v evrskem območju. Hrvaški kupci, posebej tisti, ki živijo blizu zahodne meje, so začeli množično hoditi po nakupih v Slovenijo.
30 kilometrov od doma so cene za 30 odstotkov nižje, pravi hrvaški kupec iz Umaga. Na družbenih omrežjih so se tako že pojavili ponudniki organiziranega prevoza, ki Hrvate za 15 evrov odpeljejo iz Zagreba do Brežic po nakupih.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje