Po navedbah Rdečega križa, ki pomaga pri sprejemanju prebežnikov, je bilo na leseni ladji, ki je prispela na otok El Hierro, rekordno število prebežnikov na enem plovilu doslej. Prejšnji rekord je bil 3. oktobra, ko je na isti otok prispela ladja z 271 prebežniki na krovu.
Sedem otokov arhipelaga je postalo glavni cilj prebežnikov, ki skušajo doseči Španijo, pri čemer se je letos njihovo število precej povečalo. Med 1. januarjem in 15. oktobrom so namreč sprejeli 23.537 prebežnikov, kar je 80 odstotkov več kot v istem obdobju lani.
Po podatkih dobrodelne organizacije Walking Borders je letos pri poskusu prečkanja umrlo najmanj 1000 ljudi.
Vršilec dolžnosti španskega ministra za migracije je 19. oktobra obljubil za 50 milijonov evrov pomoči Kanarskim otokom pri spoprijemanju z "izrednim migracijskim tokom".
Pred Lampeduso rešili 245 prebežnikov
Italijanska obalna straža je v soboto zvečer pred obalo južnoitalijanskega otoka Lampedusa rešila ribiški čoln, na katerem je bilo 245 prebežnikov. Vse rešene prebežnike so prepeljali na Lampeduso, kjer so se danes izkrcali.
Reševalna akcija z 20-metrskega čolna, ki je izplul iz Libije, je bila zaradi razburkanega morja zelo zahtevna. Prebežniki so povedali, da prihajajo iz Sirije, Pakistana, Egipta in Bangladeša.
Z Lampeduse jih bodo prepeljali v migrantske centre na Siciliji.
Od začetka letošnjega leta je v Italijo čez Sredozemsko morje prispelo skoraj 140.000 migrantov, v primerljivem obdobju lani pa 75.000. Leta 2021 je na jug Italije prispelo 49.153 prosilcev za azil.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje