Mubarakova žena se je znašla v priporu. Foto: EPA
Mubarakova žena se je znašla v priporu. Foto: EPA

Suzanne Mubarak so tako kot njenega moža zaslišali zaradi obtožb o "nezakoniti pridobitvi premoženja". Žena nekdanjega predsednika Egipta bo med preiskavo v priporu v zaporu v Kairu, Hosni Mubarak pa zaradi težav s srcem ostaja v bolnišnici v Šarm el Šejku, kjer so ga tri ure zasliševali preiskovalci urada za boj proti korupciji.

Zakonca Mubarak so tokrat prvič zasliševali predstavniki tega urada, pred tem so imeli zanj vprašanja predstavniki državnega tožilca zaradi množice obtožb, med drugim zaradi ukaza za streljanje na protirežimske protestnike.

Vojaški svet, ki vlada, odkar je 83-letni Mubarak po 30 letih vladavine 11. februarja po množičnih demonstracijah odstopil, je obljubil, da bo kaznoval odgovorne za korupcijo med 30-letno vladavino "zadnjega Egipčanskega faraona". Mubaraku, njegovi 70-letni ženi in sinovoma Alaju in Gamalu ter njunima ženama so prepovedali potovanje in zamrznili premoženje. Od Mubarakovega odstopa so pridržali več kot 20 nekdanjih ministrov in poslovnežev.

Na Tahrirju zahteve po enotnosti
Na osrednjem kairskem trgu Tahrir, središču revolucije proti Mubaraku, se je znova zbralo na tisoče ljudi, ki so pozivali k enotnosti in spoštovanju vladavine prava po nedavnem medverskem nasilju. V Kairu je bilo v soboto ubitih 15 ljudi, ko so muslimani obkolili cerkev in zahtevali izročitev ženske, ki naj bi jo kristjani zadrževali, ker naj bi se spreobrnila v islam in se poročila z muslimanom.

Udeleženci shoda so nosili tudi palestinske zastave in pozvali k pohodu v Gazo ta konec tedna, kjer bi protestirali proti izraelski okupaciji. Egiptovsko notranje ministrstvo jih je pozvalo, naj pohod odpovejo.