Ocena žrtev je le približna, saj je veliko cest še vedno zaprtih. Uradne oblasti v Islamabadu se bojijo, da se bo število po realni oceni stanja še povečalo. Predstavnik za odnose z javnostmi iz kriznega centra v Kunarju je dejal, da je odplavilo celo vasi, živali so potonile, odplavilo pa je tudi zaloge žita.
Na najbolj prizadetih območjih je 30.000 vojakom uspelo rešiti 19.000 ljudi, več tisoč jih je še vedno v nevarnosti. Najbolj je prizadeto območje v severozahodnem delu Pakistana. Na območjih Šangla in Svat je umrlo 400 ljudi. V Peševarju, Novšeri in Čarsadu je utonilo 700 ljudi. Dolina Nelam, ki spada pod upravno enoto Kašmirja, je popolnoma odrezana od sveta.
Strah pred razširitvijo bolezni
Po napovedih vremenoslovcev se monsunsko deževje v roku 24 ur še kar ne bo umirilo, piše britanski BBC. Zato se oblasti bojijo, da se bodo poplave razširile tudi na južni del države, v provinco Sind. "V Svatu ni več nobenega mostu. Vse večje in manjše mostove je odneslo ali pa so popolnoma uničeni," je dejal predstavnik vojske Maj Gen Athar Abas. Vojska in reševalci zato pomoč in najnujnejše potrebščine temkajšnjim prebivalcem dostavljajo s 43 helikopterji in več kot 40 čolni.
Vladne oblasti se zdaj bojijo razširitve nevarnih boleznih, kot so diareja, kožne bolezni in tudi kolera. Poleg več tisoč mrtvih v Pakistanu je zaradi poplav na meji z Afganistanom umrlo 60 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje