Renault je po večmesečni preiskavi suspendiral tri izvršne direktorje, med njimi je bil eden član menedžerskega odbora podjetja, kar je vzbudilo strah o korporacijskem vohunjenju. Podjetje sumi, da so podatke prodajali Kitajski, je sklicujoč se na vire znotraj podjetja poročal dnevnik Le Figaro. Francoska vlada je podala opozorilo o "vsesplošnem tveganju" za francosko industrijo.
Renault in Nissan stavita na električna vozila
Izvršni direktorji so osumljeni, da so izdajali podatke o programu visoko tehnološkega električnega vozila, ključni točki strategije Renaulta, v katero skupaj z japonskim partnerjem Nissanom vlaga na milijarde evrov. Renault in Nissan nameravata do leta 2014 predstaviti več električnih modelov, da bi zadovoljila naraščajočemu povpraševanju po do okolja prijaznih sredstvih prevoza.
Vlada zahtevala preiskavo
Preiskavo je zahteval urad francoskega predsednika Nicolasa Sarkozyja, saj je Renault v 15-odstotni lasti francoske države. Francoski minister za industrijo Eric Besson je opozoril, da državi grozi "gospodarska vojna", in francoska podjetja pozval, naj povečajo svojo varnost.
Kitajska nad izpuste z električnimi vozili
Kitajska, kjer izpusti iz avtomobilov predstavljajo okoli 70 odstotkov onesnaženosti zraka v večjih mestih, si močno prizadeva za t. i. zeleno avtomobilsko industrijo. Kitajska proizvodnja električnih avtomobilov naj bi do leta 2020 dosegla milijon enot. Peking je junija začel program, ki vključuje popust za nakup električnih ali hibridnih vozil, da bi zmanjšal izpuste plinov.
Masovna izdelava električnih vozil je še vedno v povojih. Večji izdelovalci vozil, med njimi Nissan, Mitsubishi in PSA Peugeot Citroen, so v zadnjih mesecih predstavili svoja električna vozila, a teh na cestah po svetu ni videti veliko.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje