Razlog za to potezo je po mnenju predsednika dejstvo, da je angleščina ostanek kolonializma. Gambija ima 1,9 milijona prebivalcev, ki pa govorijo več jezikov, med njimi mandingo, fula in wolof, ki je tudi najbolj razširjen jezik v Senegalu, edinem gambijskem neposrednem sosedu.
Gambija je bila britanska kolonija, neodvisnost pa je pridobila leta 1965. Angleščina je tudi glavni jezik v izobraževanju, a Jammeh ne vidi razloga, da bi tako tudi ostalo, poroča Al Džazira. "Britancem je bilo vseeno za izobraževanje, kar pomeni, da niso bili dobri gospodarji. Oni so samo ropali, ropali in ropali," je dejal.
Jammeh je predsedniško funkcijo z udarom prevzel leta 1994, leta 2012 pa je bil deležen številnih mednarodnih kritik zaradi usmrtitve več zapornikov. Oktobra lani je obtožil ZDA in Veliko Britanijo, da so snovale državni udar in podpirale opozicijo.
Dejal je, da bodo angleščino opustili "zelo kmalu", vendar ni podal bolj natančnega časovnega okvira.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje