Doslej so našli trupla treh od skupaj 32 mornarjev. "Člani posadke so umrli v prvi uri po nesreči zaradi eksplozije in uhajanja plina," je za iransko državno televizijo povedal tiskovni predstavnik iranskih reševalcev, ki so sodelovali pri reševanju, Mohamed Rastad.
Po njegovih besedah "ni več upanja, da bi našli preživele člane posadke". Dodal je, da sta dve tretjini tankerja pod vodo, požar pa je zajel celotno plovilo, zaradi česar ne morejo več nanj, poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Kljub trudu zaradi ponavljajočih se eksplozij in uhajanja plina ni bilo mogoče pogasiti požara in poiskati trupel," je še poudaril.
Kitajska državna tiskovna agencija Šinhua je kasneje poročala, da je tanker po navedbah pristojnih služb medtem popolnoma potonil.
Iranski tanker Sanči, ki je plul pod panamsko zastavo s 136.000 tonami nafte na krovu, je zagorel preteklo soboto po trčenju s kitajsko tovorno ladjo, ki je prevažala žito, v Vzhodnokitajskem morju kakih 300 kilometrov vzhodno od Šanghaja. Na njem naj bi bilo 30 Irancev in dva člana posadke iz Bangladeša. 21-člansko posadko kitajske ladje so rešili.
Je prišlo do večjega izliva nafte?
Ni sicer še jasno, ali je prišlo do večjega izliva nafte v morje, navaja AFP. Ta vrsta nafte je ob iztekanju sicer lahko še nevarnejša za okolje od surove nafte. Lažje se namreč pomeša z vodo, ob tem pa je lahko brez vonja ali barve, zato jo je težje opaziti, omejiti in očistiti. Strokovnjaki svarijo, da bi nesreča lahko povzročila obsežno okoljsko katastrofo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje