To naj bi se dogajalo v obdobju administracije predsednika Georgea W. Busha. O preiskavi poročajo ameriški mediji, uradni viri v administraciji pa molčijo.
Cia je preiskovalcem senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti dala dostop do njenih računalnikov v zavarovani sobi na sedežu Cie v Langleyju. Agenti Cie naj bi potem temeljito preverili, kaj vse so preiskovalci pregledali, torej so preiskovali preiskovalce, in to povsem nepooblaščeno.
Senatni preiskovalci so 6.000 strani dolgo poročilo dokončali že decembra leta 2012, vendar pa še ni javno, če sploh kdaj bo. Čaka se še na pripombe Cie in potem mora zeleno luč za objavo dati še predsednik ZDA Barack Obama. Če so obtožbe o nadzoru zoper preiskovalce senata resnične, bo to jasna kršitev zakona. Cia lahko vdira v računalnike le, če gre za legitimno preiskavo, preiskovanje preiskovalcev pa to ni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje