Njuna mnenja so se kresala glede niza vprašanj, od splava do vprašanja Rusije, a sta bila v ospredju njune razvnete debate predvsem oba predsedniška kandidata. Republikanski kandidat, guverner Indiane Mike Pence, je Clintonovo označil za šibko voditeljico, ki ji je kot državni sekretarki spodletelo pri izvajanju zunanje politike. 57-letni demokratski senator iz Virginije Kaine mu ni ostal dolžan: Trumpa je označil za nevarnega za nacionalno varnost in mu očital nespoštovanje žensk in manjšin ter neplačevanje zveznih davkov ...
V svoje besede je vpletel tudi nekdanjega republikanskega predsednika Ronalda Reagana, ki je dejal, da bi lahko kakšen idiot ali manijak z jedrskim orožjem izzval katastrofo. "In mislim, da je to prav oseba, s katero Pence kandidira." Pence se je takoj odzval z besedami: "Senator, senator, to je udarec pod pasom celo za vas in Hillary Clinton."
Konservativni Pence skušal pomiriti republikanske volivce
Kaine je milijone volivcev, ki so soočenje spremljali pred televizijskimi zasloni, opomnil, da je Trump vpleten v afero z nekdanjo lepotno kraljico, obregnil se je tudi ob njegove laskave besede o ruskem predsedniku Vladimirju Putinu, predvsem pa se je osredotočil na Trumpovo nepripravljenost pokazati svoje davčne papirje, kar doslej ni zavrnil še nobeden od predsedniških kandidatov. "Guverner Pence je moral pokazati Trumpu svoje davčne izkaze, da je dokazal, da je primeren za podpredsednika. Donald Trump mora pokazati svoje papirje, da bo pokazal, da je primeren za predsednika," je bil oster Kaine.
Pence, ki je, drugače od Trumpa, znan po bolj umirjenem nastopu, je odločno opomnil, da je Trump nepremičninar, ki je ustvaril na tisoče delovnih mest, pri čemer je ameriško zakonodajo uporabil v skladu z njihovim namenom in vsebino.
Kot poroča BBC, je Penceu na soočenju uspelo uresničiti glavni cilj: zagotoviti republikanskim volivcem, ki so bili po soočenju Trumpa s Clintonovo pretekli teden zaradi njegovega nastopa na debati in v naslednjih dneh zelo zaskrbljeni, da bo v kampanji prevladal bolj trezen in hladnokrven pristop. "Gospodu Penceu je uspelo ustaviti krvavitev," se je slikovito izrazil BBC-jev komentator Anthony Zurcher.
Njuno prerekanje je bilo v zagovarjanju svojega predsedniškega oziroma napadanju nasprotnega predsedniškega kandidata tako intenzivno, večkrat sta govorila drug mimo drugega in skušala volivce zastrašiti, naj ne glasujejo za Trumpa oz. Clintonovo, da je povezovalka debata Elaine Quijano debato tudi ustavila. "Gledalci doma vaju sploh ne razumejo, ker govorita drug mimo drugega," jima je očitala.
Naslednje soočenje Trumpa in Clintonove bo v nedeljo, 9. oktobra, zadnje, tretje srečanje pa v sredo, 19. oktobra.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje