Voditelj Kube, ki se je začasno umaknil z oblasti, je v glavnem kubanskem komunističnem dnevniku Granma zapisal, da je objava skrivnih dokumentov le poskus, "kako bi ljudi prepričali, da so metode, ki so prikazane, pripadale drugemu časovnemu obdobju in jih ne uporabljajo več, a so metode ZDA pogosto še krutejše".
"Vse, kar je opisano v dokumentih, se še vedno počne, a na veliko bolj krut način in po vsem svetu, vedno več nezakonitih dejanj pa se pojavlja tudi v ZDA," je v nedeljskem uvodniku z naslovom "Morilski stroj" zapisal Castro.
Castro sledil parlamentu
Tudi kubanski parlament je v petek sprejel resolucijo, kjer so zapisali, da dejanja, ki jih Cia opisuje v svojih skrivnih dokumentih, niso le del preteklosti, ampak gre za vsakdanje prakse, ki jih lahko dokažejo mnoga dejstva.
Atentat na "el comandanteja" spodletel
V dokumentih z imenom "Družinski dragulji", ki jih je ameriška obveščevalna agencija Cia objavila prejšnji teden, je bilo zapisano tudi, da je ameriška administracija v 60. letih prejšnjega stoletja Castru večkrat stregla po življenju. Najela je celo pripadnike mafije, da bi izvedli atentat nanj in sicer z zastrupljenimi tabletami, ki bi jih podtaknili v hrano, vendar je poskus umora spodletel.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje