Zadnje besede, ki jih je izrekel pilot kontrolnemu stolpu, so bile: "Lahko noč, MH370." Prej so poročali, da so bile zadnje besede: "V redu, lahko noč." Zakaj se je zgodila napaka, ni jasno.
Avstralske oblasti so medtem posvarile, da bo iskanje letala dolgotrajno. Kljub obsežni mednarodni iskalni akciji v Indijskem oceanu do zdaj niso našli nobenih razbitin boeinga 777, ki je izginil 8. marca. Za predmete, ki so jih našli v morju, se je izkazalo, da gre za ribiško opremo ali ladijske dele.
Upokojeni poveljnik avstralskega letalstva Angus Houston, ki usklajuje iskalno akcijo iz avstralskega Pertha, je dejal, da gre za najzahtevnejšo iskalno in reševalno akcijo do zdaj, pri čemer je posvaril pred prevelikimi pričakovanji. Spomnil je, da so avstralsko vojaško ladjo HMAS Sydney, ki jo je leta 1941 v Indijskem oceanu potopila nemška vojaška ladja, našli po več kot 60 letih.
Opozoril je, da se iskanje ne bo končalo po dveh tednih. "To bi se lahko vleklo dolgo časa, vendar je v tej fazi treba preiskati vse sledi," je dejal Houston.
Se obetajo izboljšave?
V iskalni akciji kljub slabemu vremenu trenutno sodeluje deset letal in devet ladij, nekaj je opremljenih tudi s helikopterji.
Mednarodno združenje letalskih prevoznikov (IATA) je medtem opozorilo, da je tragedija malezijskega letala izpostavila potrebo po izboljšanju sistema sledenja letal. "Ne moremo dovoliti, da še kakšno letalo preprosto izgine," je dejal prvi mož organizacije Tony Tyler.
Malezijske oblasti domnevajo, da je letalo z 239 potniki, ki je bilo na poti iz Kuala Lumpurja v Peking, uro po vzletu nekdo preusmeril z začrtane smeri, nato pa naj bi padlo v Indijski ocean.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje