Letos je skozi Mehiko proti ZDA potovalo rekordno število ljudi iz srednjeameriških držav. Bežijo pred revščino in nasiljem v domovinah, obetajo pa si tudi lažji vstop v ZDA pod ameriškim predsednikom Joejem Bidnom.
Biden je sicer obljubil, da se bo osredotočil na vzroke migracij iz Srednje Amerike in da si bo prizadeval za zmanjševanje revščine, nasilja in korupcije.
"ZDA morajo v Srednjo Ameriko nedvomno vlagati več kot do zdaj," je Ebrard za mehiški radio odgovoril na vprašanje o tem, ali bo Mehika služila kot ograja za prebežnike na poti v ZDA.
"Brez tega vlaganja, če ZDA ne bodo podpirale Srednje Amerike, je težko verjeti, da se bodo trenutni migracijski tokovi zmanjšali," je dodal.
Biden je sicer v nedavnem pismu mehiškemu predsedniku Andrésu Manuelu Lópezu Obradorju sporočil, da so ZDA v zadnjem letu srednjeameriškim državam Gvatemala, El Salvador in Honduras namenile več kot 600 milijonov dolarjev pomoči.
Predsednik ZDA je dodal, da je kongres zaprosil za dodatnih 861 milijonov za pomoč srednjeameriškim državam v letu 2022.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje