V izjavi za javnost pa je zu Guttenberg zagotovil, da ne bo več uporabljal doktorskega naziva, dokler očitki ne bodo razjasnjeni. Proti njemu sta bili medtem zaradi afere vloženi kazenski ovadbi.
Državno tožilstvo v Bayreuthu je sporočilo, da gre pri prvi ovadbi proti zu Guttenbergu za kršenje avtorskih pravic, pri drugi pa za nepravilno pridobitev naziva. Na obtožbe o plagiatorstvu nemškega obrambnega ministra se je odzvala tudi nemška kanclerka Angela Merkel, ki je ministru po skupnem srečanju v četrtek zvečer izrazila "popolno zaupanje", so sporočili iz Berlina.
Prisvojil naj bi si delo kar 15 avtorjev
Po navedbah kritikov naj bi si doktor prava zu Guttenberg skupno prisvojil besedila 15 avtorjev. Brez primernega citiranja naj bi prepisoval besedila iz časopisov, članke pravniških kolegov, prisvojil naj bi si celo besedila s spletne strani ameriškega veleposlaništva v Berlinu.
Na obtožbe o plagiatorstvi se je odzval tudi prvi mož univerze v Bayreuthu Rüdiger Bormann. Kot je dejal, je zu Guttenberg ob zagovoru svoje 475 strani obsežne doktorske disertacije z naslovom Ustava in ustavna pogodba, ustavne razvojne stopnje v ZDA in EU moral podati tudi častno izjavo, da je delo napisal samostojno in da je navedel vse vire, iz katerih je črpal.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje