Za varnost na 10 in pol kilometra dolgi poti plamenice je poskrbelo več tisoč policistov, ki so si pomagali tudi s helikopterji, protestniki pa so protestirali z velikimi transparenti in vzkliki proti ravnanju Kitajske glede vprašanja Tibeta. Vendar pa je policija poskrbela, da se protestniki niso uspeli približati sprevodu z olimpijsko baklo.
"Tibetance ubijajo kot živali," je dejal neki protestnik, ki je imel na svojih golih prsih napis "Svoboda Tibetu". Medtem pa so se tajske oblasti od tega distancirale in podprle Kitajsko pri pripravi olimpijskih iger.
Sicer pa kitajska državna televizija med poročanjem o olimpijski paradi na Tajskem o protestih ni poročala. V poročilu so povedali, da ni bilo nobenih protestnih sporočil.
Malezija se pripravlja
Na podoben sprevod olimpijskega ognja se pripravlja tudi Malezija, ki je napovedala, da bodo za varnost skrbele posebne policijske enote. Že v petek so pred kitajskim veleposlaništvom v Kuala Lumpurju mirno protestirali pripadniki verske skupine Falun Gong, ki jo je kitajska vlada prepovedala.
Franciji žal za nevšečnosti
Sicer pa so kitajski mediji objavili opravičilo francoskega veleposlanika Herva Ladsousa, ki je dejal, da obžaluje nevšečnosti, ki so olimpijski plamen pospremile na pohodu po Parizu prejšnji teden, ko so morali baklo celo štirikrat ugasniti. "Upam, da se bom lahko osebno srečal z Džin Džingom in mu izkazal prijateljstvo ter spoštovanje," je rekel Ladsous, s čimer se je navezal na invalidnega atleta, ki je v Parizu odbil napade protestnikov, ki so skušali pogastiti plamen.
M. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje