Šarifova poteza je še poglobila politično krizo, ki je preusmerila pozornost vlade od varnostnih in gospodarskih problemov. Pakistan namreč preživlja temačne čase, oblaki pa se zgrinjajo nadenj tako v obliki vse pogostejših groženj skrajnežev, kot tudi recesije.
PML-N) je že dalj časa v sporu z največjo, Ljudske pakistansko stranke stranko (PPP), glede vprašanja, kdo naj bi bil naslednji predsednik. Strani se tudi ne strinjata glede ponovne postavitve sodnikov, ki jih je odstavil zdaj že nekdanji predsednik Pervez Mušaraf.Šarif je povedal novinarjem, da je PPP prelomila obljube, še posebej glede sodnikov. "Ne moremo najti žarka upanja," je dejal. Kljub temu pa želi njegova stranka igrati konstruktivno vlogo v opoziciji. Mnogi si to razlagajo, da Šarif, vsaj zaenkrat, ne bo poizkušal sesuti vlade.
Tožba proti predsedniškemu favoritu?
Voditelj PPP-ja Asif Zardari, katerega soproga Benazir Buto je bila ubita decembra, je oznanil, da se bo potegoval za predsednika na volitvah 6. septembra. Šarif zdaj pravi, da bo njegova stranka postavila nasprotnega kandidata.
Pri PPP se bojijo, da če se vrnejo vsi odpuščeni sodniki, bi ti lahko razveljavili amnestijo, ki je tlakovala pot Zardariju in Butovi lani iz izgnanstva nazaj v domovino. Če bi do tega prišlo, bi Zardariju lahko sodili zaradi starih obtožb korupcije.
K. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje