Ameriški predsednik Joe Biden se je v Atlanti sešel z voditelji skupnosti azijskih Američanov, kjer je imel na univerzi Emory tudi nagovor. Sovraštvo in rasizem je označil za "grd strup, ki že dolgo preganja naš narod", a pogosto naleti na molk. "To se mora spremeniti, saj je tišina sokrivda. Ne moremo biti sokrivi," je poudaril. "Moramo spregovoriti, moramo ukrepati," je dejal in Američane pozval, naj se bojujejo proti ksenofobiji.
Med obiskom je tudi izrazil podporo zakonu proti zločinom iz sovraštva v povezavi s pandemijo covida-19, ki naj bi utrdil odgovor vlade na vse več pojavov nasilja proti Američanom azijskega izvora.
V enem letu 3800 prijav nasilja
Od marca 2020 je Center za azijske Američane in tihomorske otočane (AAPI) v Kaliforniji dobil 3800 prijav nasilja nad Američani azijskega videza.
Urnik obiska je bil nekoliko prilagojen zaradi torkovega napada, v katerem je umrlo šest žensk azijskega rodu, je pa bila Bidnova pot v Atlanto sprva predvidena kot proslava predčasne uresničitve cilja 100 milijonov cepljenj proti covidu-19 v prvih 100 dneh Bidnove vlade. V petek je bil Biden na oblasti 59. dan, cepili pa so že krepko več kot 100 milijonov ljudi.
Pod drobnogledom znova zdravstveno stanje ameriškega predsednika
Med Bidnovim obiskom v Atlanti pa je znova vzniknilo vprašanje o njegovem zdravstvenem stanju. Med vzpenjanjem po stopnicah na letalo Air Force One se je namreč večkrat spotaknil, vendar mu sodeč po posnetkih iz Atlante ni bilo hudega. Tiskovna predstavnica Bele hiše Jen Psaki je zagotovila, da je 78-letni Biden povsem v redu, padel pa naj bi zaradi izjemno močnega vetra. Po padcih se je pobral, povzpel do letalskih vrat in salutiral v pozdrav.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje