Izpustitev iz usmiljenja je podpisal britanski pravosodni minister Jack Straw. Biggs bo jutri praznoval 80. rojstni dan, na isti dan pa bo minilo tudi 46 let od velikega ropa, s katerim so se Biggs in druščina vpisali v zgodovino.
Biggs je leta 1963 namreč sodeloval pri ropu, imenovanem "veliki rop poštnega vlaka". Z enajstimi pajdaši so oropali vlak, ki je vozil med Glasgowom in Londonom, in ukradli kar 2,6 milijona funtov, kar bi danes zneslo okoli 60 milijonov evrov.
Zatočišče našel v Braziliji
Storilce so izdali prstni odtisi, ki so jih odkrili v njihovem skrivališču, in kmalu so se roparji znašli za zapahi. A Biggsu je po komaj 15 mesecih uspelo pobegniti iz zapora, nato pa je več desetletij preživel na begu, se skrival v Avstraliji, Panami in Venezueli, nato pa se ustalil v Braziliji, kjer si je z uživaškim načinom življenja, pojavljanjem v medijih in predrznim izogibanjem britanskim oblastem prislužil kultni status roparske legende. O njem so posneli tudi več filmov.
Preživljal naj bi zadnje dni
Danes 79-letni Biggs se je nato leta 2001 prostovoljno vrnil v domovino, na Otok, od takrat pa je za zapahi. Čeprav je v zaporu odslužil le deset od dosojenih 30 let, so secv zadnjem času vrstili pozivi k izpustitvi zaradi šibkega zdravja. Minister Straw je še julija zavrnil njegovo prošnjo za pogojni izpust, ker Biggs ropa nikoli ni obžaloval, v četrtek pa si je premislil, saj naj Ronnieju ne bi več ostalo veliko dni življenja.
Biggsa so premestili v bolnišnico v Norfolku. Njegov sin Michael je dejal, da oče zaradi več srčnih kapi ne more več govoriti, hoditi ali sam jesti, vseeno pa naj bi bil" izjemno srečen" zaradi izpustitve.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje