Pod novo vlado, ki se bo oblikovala po volitvah, se pričakuje, da bo Srbija začela pristopna pogajanja za članstvo v Evropski uniji, potem ko so ji v začetku marca evropski voditelji podelili status kandidatke za članstvo v povezavi.
Tadićeva Demokratska stranka je skupaj z manjšimi strankami del vladne koalicije, a ji javnomnenjske ankete ne kažejo najbolje, saj zaostaja za Napredno stranko, čeprav se nobeni izmed obeh strank ne obeta večina v parlamentu in bodo tako za sestavo vlade potrebna pogajanja o koaliciji.
Čeprav sta bili stranki v preteklih letih na nasprotnih političnih bregovih, pa nekateri špekulirajo, da bi lahko prav ti stranki združili sile in se skupaj lotili obsežnega svežnja reform, ki so pogoj za pridružitev EU-ju.
Volivci bodo volili 250 predstavnikov srbske skupščine. Zadnji rok za ustanovno sejo novega parlamenta je 9. junij, medtem ko mora biti vlada oblikovana do 8. septembra.
To bodo devete parlamentarne volitve od uvedbe večstrankarskega sistema leta 1990.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje