To pomeni, da bo doba, ki jo bo legendarna Su Čijeva preživela v priporu, daljša, kot dovoljujejo mjanmarski zakoni, ki narekujejo, da se človeka brez obtožnice lahko v priporu zadržuje največ pet let. Zadnji nalog za pripor je bil izdan leta 2003. Su Čijeva je leta 1991 prejela Nobelovo nagrado za mir in po vsem svetu spodbudila množice v prizadevanjih za njeno izpustitev
Vojaška oblast v tej revni azijski državi, ki jo je maja prizadel tudi katastrofalni ciklon Nargis, je imela znamenito Mjanmarko v zadnjih 18 letih zaprto kar 12 let.
Neizpolnjevanje demokratičnih standardov
V državi so bile leta 1990 sicer izvedene večstrankarske volitve, a je rezultate oblast, ki jo sestavljajo vojaški generali, ignorirala. Na njih je namreč stranka Su Čijeve Nacionalna liga za demokracijo premočno zmagala.
Lani se je Mjanmar znova znašel na očeh svetovnih medijev, ko je hunta krvavo zatrla prodemokratične proteste, ki so jih spodbudili budistični menihi.
A. P.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje