Po 11. septembru 2001 je Cia razvila mrežo obveščevalnih središč z najmodernejšo opremo, ki so je bili nekoč deležni le najtesnejši zavezniki. Vsaka aretacija ali umor domnevnega terorista naj bi bila plod skupnega dela Cijinih in tujih agentov, piše ameriški časnik Washington Post.
Zavezniško oporišče
Cia ima središča v Evropi, Aziji in na Bližnjem vzhodu, v Parizu pa v mednarodnem središču, imenovanem Zavezniško oporišče, delujejo britanski, francoski, nemški, kanadski in avstralski agenti.
Oporišča naj bi bila ločena od skrivnih zaporov, znanih tudi pod imenom "črni predeli", ki jih ima Cia po ugotovitvah Washington Posta v osmih državah.
V prvih dveh letih po 11. septembru se je proračun Cie povečal za dvainpolkrat, zato si agencija zdaj lahko privošči več izdatkov. Oporišča tako zalaga s terenskimi vozili, opremo za nočne operacije, avtomatskim orožjem in komunikacijsko opremo, agentom pa omogoča tudi posebno urjenje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje