V spopadih med protestniki in policijo so po uradnih podatkih od petka dalje umrli najmanj trije ljudje, 200 pa jih je bilo ranjenih. Protesti so se začeli v petek in so usmerjeni proti prehodni vladi, ki je nasledila predsednika Zina al Abidina Ben Alija, ki je 14. januarja pobegnil iz države, in je nato v Savdski Arabiji doživel srčni napad.
Za njenega najverjetnejšega naslednika omenjajo nekdanjega francoskega premierja in zunanjega ministra, 65-letnega Alaina Juppeja.
Nov val protestov jeznih Tunizijcev
V očeh številnih Tunizijcev je medtem začasna vlada že postala koruptivna. V Tunisu so protestniki razbijali okenska stekla, uredili barikade in policiste obmetavali s kamenjem. Policisti so poskušali protestnike razgnati s solzivcem in opozorilnimi streli.
Kompromisna rešitev ni dolgo zdržala
Mohamed Ganuši, ki je bil dolgoletni zaveznik Ben Alija in naj bi po kompromisu med vojsko in opozicijo vodil državo do izvedbe za letos poleti napovedanih volitev, je odločitev o odstopu sporočil potem, ko so protestniki v novih protestih zahtevali odstop nekaterih ministrov začasne vlade. Ganuši je bil sicer predsednik vlade že od leta 1999, na začetku januarskih protestov pa se je odpovedal Ben Aliju in izstopil iz predsednikove stranke.
Nadaljevanje protestov v Bahrajnu
Več deset tisoč protivladnih protestnikov se je v nedeljo zbralo tudi v bahrajnski prestolnici Manama in se podalo na pohod po diplomatski četrti in drugih predelih mesta. Zaradi pohodov so bili ohromljeni nekateri predeli prestolnice. Dvotedenski protesti v Bahrajnu so do zdaj zahtevali sedem smrtnih žrtev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje