Do davi so prijeli že več kot 1.100 oseb brez dovoljenja za bivanje.
Intervencije policistov so pogoste predvsem na severovzhodu države ob meji s Turčijo. Posredovanje proti nezakonitim priseljencem pa se bo nadaljevalo in po besedah grškega ministra za civilno zaščito Nikosa Dendiasa ni samo začasen ukrep.
Grčija je že dlje časa pribežališče migrantov, ki prihajajo predvsem iz Azije in Afrike. V zadnjih desetih letih naj bi po ocenah zatočišče v Grčiji poiskali več kot milijon ljudi. Samo leta 2010 se je po navedbah grških oblasti v državo zateklo 128.000 ljudi.
Vzpon skrajne desnice
Mednarodna organizacija Human Rights Watch je že večkrat opozorila, da se v Grčiji, kjer sta gospodarska kriza in kriminal vplivala na vzpon skrajne desnice, vse bolj krepijo ksenofobni napadi na priseljence in begunce. Oblasti pa se po navedbah organizacije na te pojave niso ustrezno odzvale. Aretacije odgovornih so redke, neukrepanje policije pa predstavlja že splošno prakso.
Število ksenofobnih napadov narašča vzporedno z vzponom neonacistične stranke Zlata zora, ki je obljubila, da bo Grčijo "očistila" nezakonitih priseljencev, na parlamentarnih volitvah pa se ji je celo uspelo prvič do zdaj prebiti v grški parlament.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje