Hezbolahova televizijska postaja Al Manar je poročala, da je bil tarča eksplozije gosto poseljen stanovanjski predel Haret Hreik, prizorišče napada pa je bilo le 200 metrov stran od političnega urada Hezbolaha. Po poročanju libanonske tiskovne agencije je eksplozijo povzročila detonacija z razstrelivom napolnjenega vozila.
Predel, v katerem je odjeknila eksplozija, ima velik simboličen pomen za Hezbolah, saj so bile tam nekoč vodstvene strukture gibanja. Večina soseske je bila porušena med silovitim izraelskim bombardiranjem leta 2006, ki je spremljalo vojno med Izraelom in Hezbolahom, a so jo v večji meri obnovili.
Odgovornosti za napad, ki se je zgodil le dan po aretaciji vodje skupine sunitskih džihadistov Madžida Al Madžida, ni prevzel še nihče. Al Madžida, emir sunitske skupine Brigade Abdulaha Azama, ki jo obtožujejo sodelovanja z Al Kaido, je dejal, da se bodo napadi v Libanonu nadaljevali, vse dokler ne bosta Iran in Hezbolah prenehala pošiljati svoje vojake v Sirijo, kjer se proti upornikom borijo z vladnimi silami.
Napadi se stopnjujejo
Bejrut je bil v preteklih mesecih večkrat tarča napadov, povezanih z državljansko vojno v sosednji Siriji. Tako so prejšnji petek z avtomobilsko bombo ubili nekdanjega ministra Mohamada Čataha, ki je bil sunit in izredno kritičen do Hezbolaha. V napadu je umrlo še šest ljudi, najmanj 50 je bilo ranjenih. Nekdanji libanonski premier Saad Hariri, katerega svetovalec je bil ravno Čatah, je dejal, da je za napad odgovoren Hezbolah.
Med drugim je bil 4. decembra lani v bližini Bejruta ubit eden izmed voditeljev militantnega libanonskega gibanja Hezbolah, Hasan Lakis. Gibanje je za njegovo smrt obtožilo Izrael, ta pa vpletenost zanika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje