Dva policista naj bi bila ubita v glavnem mestu Freetown, trije v mestu Kamakwie, še eden pa v Makeniju. Al Džazira sicer poroča, da teh navedb policijskega generalnega inšpektorja Williama Fayie Selluja niso mogli neodvisno preveriti.
V četrtek so se razmere v Freetownu razmeroma umirile, potem ko so oblasti uvedle policijsko uro med 19. in 7. uro po vsej državi. Na ulicah glavnega mesta so policisti in vojaki, nekatere trgovine v poslovnem središču so znova odprte.
Nemiri v sredo so se začeli mirno, ko so se zbrale delavke na tržnici, da opozorijo na svoje težave, a so nato izbruhnili spopadi med varnostnimi silami in moškimi, ki so zahtevali odstop predsednika.
Protestniki so zažgali več policijskih postaj. Policija je še sporočila, da so na severozahodu in severovzhodu države aretirali 113 ljudi. Eden izmed videoposnetkov iz Freetowna kaže policista, kako strelja s pištolo v množico.
Vlada je oznanila, da bo nadzorovala objave na družbenih medijih, in javnost opozorila, naj ne širi "vnetljivih" informacij, da bi "destabilizirala državo". Za nekaj ur so onemogočili dostop do spleta.
V času nemirov je bil predsednik Julius Maada Bio na zasebnem obisku v Združenem kraljestvu, od koder se je predčasno vrnil. Po vrnitvi je napovedal preiskavo "nesrečnih" dogodkov. "Vse Sierraleonce pozivam, naj bodo mirni," je sporočil.
Nasilje so obsodili tudi ZN, EU, Združeno kraljestvo in ECOWAS (Gospodarska skupnost zahodnoafriških držav).
Po koncu državljanske vojne med letoma 1991 in 2002, v kateri je umrlo okoli 120.000 ljudi, je Sierra Leone z osmimi milijoni prebivalcev veljala za razmeroma stabilno državo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje