Usklajevanja med vladajočima Ljudsko in Socialdemokratsko stranko potekajo za strogo zaprtimi vrati, v javnost pa so pricurljale nekatere informacije, ki močno dvigujejo politično temperaturo.
Manj poslancev, ukinitev državnega sveta ...
Največ razburjanja sproža predlog spodnjeavstrijskega deželnega glavarja Erwina Prölla, ki zahteva tretjinsko zmanjšanje števila parlamentarcev, ukinitev državnega sveta, prav tako gospodarskih in kmetijskih zbornic, ukinjanje oziroma združevanje občin in okrajev, celo ukinitev zveznega predsednika in njegovega kabineta, ki bi prešel pod kanclerjevo domeno, je za TV Dnevnik poročal dopisnik RTV Slovenije Lojze Kos.
Predlog je seveda naletel na ostre politične in strokovne odmeve. "Z manjšim številom poslancev ne bi veliko prihranili, to ni najpomembneje. Predsednik naj ostane. Funkcija predsednika države se mi zdi pomembna, saj je predsednik moralni zgled, ne glede na to, iz katere stranke prihaja," meni Raimund Grilc, član pogajalske skupine Ljudske stranke.
"Varčevanje prizadelo vse, a brez učinka"
Varčevalni sveženj naj bi administrativni aparat oklestil za nekaj tisoč delovnih mest, s čimer bi prihranili milijardo evrov letno. Gre za vročo temo, ki že sproža sindikalno najavo protestov. "Varčevalni sveženj bo zagotovo prizadel vsakega Avstrijca, a ne bo velikega učinka. Zdi se mi nesmiseln," je prepričan Stefan Visotschnik, župan in član Socialdemokratske stranke.
Vlada naj bi po žepu udarila vse sloje prebivalstva. Najbolj bi oklestila socialno in zdravstveno blagajno, upokojence, vojsko in tudi kulturo, najmanj gospodarstvo. Skratka, varčevalni sveženj, ki naj bi bil predstavljen že na začetku februarja, napoveduje vroč konec zime, je še poročal Kos.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje