Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.
V Kinodvoru je sinoči premiero filma Gospodinjstvo za začetnike pospremil režiser Goran Stolevski. Film raziskuje univerzalne resnice o družini – tako tisti, v katero se rodimo, kot tisti, ki jo najdemo na poti. V ljubljanski Atelje Galeriji smo si gledali razstavo o 30-letnici revije Modna Jana, v MGL-ju pa predstavo Čas za veselje v režiji Anje Suša. V branje pa ponujamo knjigo Naveza avtorjev Iztoka Tomazina in Toma Virka.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Jonas s prijatelji gasilci predstavi gasilski tovornjak, pokaže vajo za gašenje požara in se odpravi na pravo reševalno akcijo. Izginil je njegov zajček, medtem ko v Studiu Kriškraš pogrešajo kolobarnika Blatoljuba. Pogumnemu Jonasu in gasilcem gre zaupati. Konec dober, vse dobro.
Prihaja pomlad in z njo Ernestovo domotožje po čarabjovskem vetru, ki naznani spremembo letnega časa. Na žalost pa veter ne zapiha do njegovega doma. Celestinca se odloči, da bo poustvarila njegov vonj in z njim presenetila Ernesta. Za pomoč prosi vse svoje prijatelje …
Kaj oddaja tako nenavaden vonj v Borčkovem brlogu? Ali bo Borčkov poseben izum, ki mu sam pravi protismrdljivikus deloval, če si ga s prijateljem Matejem Pucem nadeneta na nos? In kaj imajo z vsem tem opraviti Črvive pesmi? Hitro poglejmo!
Le kdo ni navdušen nad rojstnodnevnim presenečenjem? Ana in Peter Anin rojstni dan mimogrede izkoristita tudi za učenje nemščine. Kar veliko pojmov je povezanih z rojstnim dnevom, od voščila vse najboljše do presenečenj in daril, pika na i pa je praznovanje v kinu.
Učenje jezika je tudi priložnost za rekreacijo ali pa za navijanje. In če govorimo o športu, tudi pri učenju jezikov ne moremo mimo nogometa. Ano tokrat zanima predvsem dekliški nogomet, s Petrom pa se preizkusita tudi v streljanju na gol.
Počitnic je konec in začel se je pouk, pot v šolo pa pogosto poteka skozi nevarni prometni vrvež. Ribič Pepe pomaga malim šolarjem, da se naučijo najpomembnejših pravil vedenja v prometu. Pri tem mu pomagajo vzorniki iz živalskega sveta, ki so se v milijonih let evolucije naučili spretno izogniti številnim nevarnostim. Prva vzornica je zebra. Na zebri se otroci po navodilih prijazne policistke naučijo varno prečkati cesto. Seveda pa ne manjka izvrstne glasbe, plesa, zabave in slikovitih prizorov iz Ljubljanskega živalskega vrta.
Throckmortonova se vrneta iz Egipta. Mama je videti zelo šibka. Babica od otrok zahteva, naj staršem ne povesta ničesar o Apepu. Will dobi sijajno ponudbo: Neville Devenham bi ga rad za pomočnika.
THEODOSIA/Francija, Nemčija/ 2021
Scenarij: Joe Williams (po knjižni predlogi Theodosia and the Serpents of Chaos avtorja R.L.Lafeversa)
Režija: Matthias Hoene
V glavnih vlogah: Eloise Little, Yasmina El-Abd, nana Agyeman-Bediako, Frankie Minchella
Oče v časopisu prebere, da v muzejih kradejo mumije. Menda je izginilo pol mumij iz Anglije. Teodozija bo morala preprečiti, da bi prišle v Apepove roke. Safija se veseli obiska svojih staršev,
a morala jih bo pregovoriti, naj je ne pošljejo v internat.
THEODOSIA/Francija, Nemčija/ 2021
Scenarij: Joe Williams (po knjižni predlogi Theodosia and the Serpents of Chaos avtorja R.L.Lafeversa)
Režija: Matthias Hoene
V glavnih vlogah: Eloise Little, Yasmina El-Abd, nana Agyeman-Bediako, Frankie Minchella
Začenja se nova sezona informativne oddaje za mlade Infodrom in danes smo poročali o nekaterih spremembah in novostih v šoli. Posvetili smo se šolskim malicam in kosilom ter novostim pri Nacionalnem preverjanju znanja. O tem smo govorili z učenci OŠ Dobrova in OŠ Draga Bajca Vipava. Podrobno pod lupo smo razložili, kaj točno je Evropska komisija ter kakšno delo opravljajo komisarji in komisarke. Za konec pa smo ponudili še dva dogodka, za vse, ki že razmišljate o tem, kam bi se vpisali v srednjo šolo. Prvi je v Celju, kjer se na tekmovanju SloveniaSkills mladi merijo v poklicnih spretnostih. Drugi pa je v Ajdovščini, kjer poteka dan ajdovske industrije in podjetništva InCastra. Tamkajšnja podjetja so odprla vrata učencem 8. in 9. razredov. Z učenci iz OŠ Danila Lokarja Ajdovščina smo obiskali podjetje Mlinotest.
V 30. oddaji se za zadnji stol v finalu borijo Gabriel, Nik in Jure iz OŠ Ljudski vrt Ptuj (rumeni) ter Matija, Jan in Luka iz OŠ Šmarjeta (vijolični), v Hitrih lončkih pa Maks, Benjamin in Lara iz OŠ Toma Brejca Kamnik in Aljaž, Lovro in Tian iz OŠ Radlje ob Dravi. Že v Hitrih celicah je precej napeto, vse pa se tudi lepo rima. Med vprašanji tekmovalci obiščejo Azijo in Arktiko, pomagajo racam, da ne zmrznejo, in nam zaželijo lahko noč. V labirintu jih odnese na Mars in zamesijo testo, žepnine pa ne zaslužijo dovolj. Odgovor, za koga je odločilno zadnje vprašanje in čigavi možgani so si izmislili magento, dobite v Malih sivih celicah.
Edini in zelo popularen kviz za mlade Male sive celice preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Dvaintrideset tekmovalnih šol iz osmih različnih regij Slovenije se preizkusi v znanju matematike, logike, poznavanju kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa in glasbe. V posebni rubriki Hitri lončki pa svoje spretnosti preizkusijo še druge trojke osnovnošolcev od petega razreda naprej.
Osvežilna fronta bo tokrat silvestrska in zadnji dan v letu bodo ustvarjalci praznično razpoloženi razmišljali predvsem o novih stvareh. Mila, Žak in Angelika se bodo srečali z dedkom Mrazom, v silvestrskem Kviki kvizu se bosta pomerila Jan Kok in Juš Milčinski, Retrolaverja bosta izdala svoje novoletne zaobljube, Tamše in Novak pripravljata zabavo, pri tem pa ju zaloti Sevnica, Rok je zbral nekaj nasvetov, zakaj se je dobro učiti novih stvari, Bibi in Silvester pa bosta podelila Osvežilne nagrade za leto 2022.
Leta 1989 je pes v bolnišnici v Angliji nekemu pacientu posvečal nenavadno pozornost: nenehno je vohal njegovo kožo. Pacientu so kmalu diagnosticirali maligni melanom. Ugotovili so, da je pes s svojim izostrenim vohom zaznal nekaj, česar človeško oko ne more.
V zadnjem desetletju pse urimo za zaznavanje raka, epileptičnih napadov in diabetesa ter celo za bolezni rastlin.
Mravlje uporabljajo voh za komunikacijo, navigacijo, iskanje hrane in prepoznavo članov svoje kolonije. Njihov voh raziskujejo tudi za zgodnje odkrivanje raka pri ljudeh. V osmih urah lahko za tovrstno zaznavanje izurijo 24 mravelj. Bolezni lahko zaznavajo tudi čebele in ogorčice. Kako je to mogoče?
Oče Mihajlo Hardi – zlatomašnik in tečaji slovenskega jezika za tujce
Oče Mihajlo Hardi je duhovnik grško katoliške cerkve, ki deluje tudi v Sloveniji. Junija letos je s slovesnim bogoslužjem v Metliki praznoval 50 let duhovniškega posvečenja. Mi smo ga obiskali v njegovem idiličnem domovanju v zavetju dolenjskega gričevja.
V letu 2023 je imelo dovoljenje za stalno ali začasno prebivanje v Sloveniji skoraj 245 000 migrantk in migrantov s petih celin, iz 176 držav in iz številnih jezikovnih ter kulturnih okolij. Da bi jim omogočili lažje in celovitejše vključevanje v slovensko družbo, je humanitarno društvo Adra še z nekaterimi nevladnimi organizacijami pripravilo pobudo za izboljšanje tečajev učenja slovenskega jezika za tujce. Kot opažajo, so pri izobraževanju tujcev operativne pomanjkljivosti, ki bi jih bilo treba rešiti na sistemski ravni.
Pulmolog iz Splošne bolnišnice Izola Srđan Lukić je spregovoril o razlikah med slovenskim in srbskim zdravstvom. Kako je burek postal slovenska tržna uspešnica? Pogovarjali smo se s pisateljem Urošem Petrovićem, ki otrokom učenje naredi zabavno. Ob 8. rojstnem dnevu mlajše manjšinske sestrske oddaje Sami naši smo obiskali Radio Slovenija.
V Prvem dnevniku ob 13.00 se lahko vsak dan v letu hitro in učinkovito seznanite z vsemi najpomembnejšimi novicami iz domovine in sveta. V tej krajšI informativni oddaji dajemo prednost hitrosti, ažurnosti in jedrnatosti.
V prvih dnevnih športnih poročilih vas bomo seznanili z najpomembnejšimi rezultati tekmovanj, ki so se odvijali prejšnji večer ter napovedali dogodke v tekočem dnevu.
Obiskali smo Zavetišče za zapuščene živali Ljubljana in z vodjo Centra mačje kulture – Minami Kat, Pšenico Kovačič, klepetali o mačji telesni govorici in vedenju zavetniških mačk. Svetujemo, kako lahko skozi igro utrdimo odnose z našo mačko. Predstavljamo v naravi že izumrlo podvrsto indokitajskega sika jelena. Občudovali smo jo v Ljubljanskem živalskem vrtu. Posneli smo zgleden primer sobivanja človek – netopir. Vabljeni k ogledu.
ozivalih@rtvslo.si
Vizionar je oddaja, v kateri v ospredje postavljamo obrtnike in podjetnike. V njej predstavljamo zgodbe o uspehu ambicioznih posameznikov, ki navdihujejo, so drzni in vidijo v prihodnost.
Je deficitarni poklic lahko tudi sanjska služba? Na podjeten in privlačen način boste z obrtniškim delom in šolsko prakso spoznavali številne poklice, ki veliko obetajo. Seznanjali vas bomo z novostmi v svetu, ki kroji obrt in podjetništvo.
V oddaji pa bomo gostili podjetnike in obrtnike, ki močno izstopajo iz vsakodnevnih slovenskih okvirov. Njihova pogum in vztrajnost sta temelj za uspeh.
Govorice, da se je na Cenetovem področju pojavila konkurenca, se izkažejo za resnične in Cene je zaskrbljen. Odloči se, da bo nepovabljenim prišlekom postavil zasedo, a, ko se konkurenca v nastavljeno past že skoraj ujame, Ceneta izda tehnika. Kljub temu, da je Cene izgubil nekaj strank, pa se zdi, da gre za bolj slabo konkurenco, kajti kruh, ki ga prodajajo po zelo nizki ceni, je povsem nekvaliteten. To gre še posebno v nos gospe Veri, ki je na takšne stvari občutljiva. Kruh, ki mu je ta dan ostal, Cene odpelje ljudem, ki so ga veseli, Ceneta pa razveseli Irena, ko ga povsem nepričakovano zaprosi za uslugo. Cene ugotavlja, da mu je Irena vse bolj všeč, vendar to prizna samo Agi.
Goran Dragić se je s solzami v očeh poslovil od poklicne košarke in ob tem mlademu košarkarskemu talentu, gluhemu Maksu Podgoršku, zaželel veliko uspehov. Kaj natančno mu je sporočil, boste lahko videli v tokratni oddaji, v kateri vas bo navdušil tudi Bruno Glas, mladinski svetovni prvak v hitropoteznem šahu gluhih. Ob mednarodnem dnevu gluhih, ki ga praznujemo tretjo soboto v septembru in je največji praznik za gluho skupnost v slovenskem prostoru, ob dnevu športa, ki ga praznujemo 23. septembra, in ob evropskem tednu športa spoznajte navdihujoče zgodbe gluhih športnikov. Ne zamudite oddaje Prisluhnimo tišini to soboto, 21. septembra, ob predvidoma 15.25 na prvem programu Televizije Slovenija.
Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.
Obiskali smo Bojana Gučka, ki že desetletja obnavlja kozjanske domačije in ohranja izginjajočo kulturno dediščino tega z znakom Unesca zaščitenega biosfernega prostora. Karmen Gajšek je svojo turistično priložnost našla v nabiranju »divjink« na hribovskih suhih travnikih Kozjanskega regijskega parka.
Kaj ponuja naravni rezervat Lovrenška jezera kot naše najvišje ležeče šotno barje in eno najpomembnejših v južni Evropi?
Saturnovi obroči so kot obroč, ki ga ima mali Timotej. S prijateljem morskim levom rada skačeta skozenj. Toda potem obroč izgubita. Odpravita se ga iskat v vesolje in igro nadaljujeta kar na Saturnu.
Najkrajša športna dnevnoinformativna oddaja je namenjena kratkemu najzanimivejšemu pregledu novic prejšnjega dne in odmevom s tekmovanj doma in v tujini.
Pred evropskim dnevom jezikov bomo govorili o učenju jezikov, pomenu večkulturnosti, stereotipih in predstavah, ki jih imamo o kakšnem narodu. Kako lahko sobivata dve na videz popolnoma oddaljeni in drugačni kulturi, nam bosta povedala zakonca Huiqin Wang in sinolog dr. Mitja Saje, ena od vodilnih promotorjev kitajske kulture v Sloveniji in slovenske na Kitajskem. Svojo zgodbo o učenju slovenščine bosta z nami delila tudi Britanec Nick Wurr in Japonka Nagisa Moritoki Škof. O deželah in njihovih prebivalcih si namreč radi ustvarimo predstave, ki pa niso nujno resnične. Kakšni stereotipi naj bi veljali za Slovence? Kaj si mi mislimo o drugih narodih? S profesorico za portugalsko književnost in prevajalko iz portugalščine, španščine in francoščine dr. Mojco Medvedšek pa bomo spregovorili o ljubezni do jezikov, kako jo je učenje jezikov oblikovalo ne samo profesionalno, temveč tudi osebno, in o tem, kako si s poznavanjem tujih jezikov odpiramo nova okna v svet, v nove kulture, vrednote, običaje in zgodovino tudi drugih narodov. Za ohranitev jezika pa je danes zelo pomembna tudi njegova digitalizacija, zato bomo v rubriki Ah, ta splet predstavili portal digitalne slovenščine – slovenščina.eu.
Kdaj je smiselno iti v korenito prenovo hiše, takšno, ki dodobra predrugači zunanjost in notranjost... in kdaj je bolje podreti in zidati na novo? Včasih imajo prvo besedo čustva, glavni argument pa je stanje hiše. Zaradi predanih lastnikov in zelo natančne arhitektke je nastala čisto nova, sodobna hiša, čeprav iz 70-ih let.
Kadar lastnik pokliče arhitekta z željo, naj mu opremi stanovanje, ki je bilo pravkar zgrajeno, se arhitekt znajde pred izzivom, kako upoštevati obstoječe stanje, ki si ga je zamislil nekdo drug. Stanovanje je del večjega objekta v središču Ljubljane, v katerega so se prvi stanovalci vselili šele lani. Zdaj ponuja veliko sloga, udobja in vabljive razglede.
Ni skrivnost, da so v Sloveniji v zadnjem obdobju zrasle luksuzne vile, katerih vrednost dosega več milijonov. A le redke od njih imajo okolico tako urejeno, kot bi pričakovali glede na zasnovo objekta in njegovo notranjost. V središču Ljubljane smo vstopili na vrt vile, kjer sta vila in vrt nastajala sočasno, z roko v roki, v usklajenem sodelovanju med arhitektko in oblikovalko vrtov.
Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.
V oddaji opozarjamo na sporne oglase za ojačevalnik zvoka, ki naj bi pomagal osebam z delno izgubo sluha slišati odlično, še več, z njim naj bi se sluh čudežno povrnil. Seveda nič od tega ne drži, prodajalec iz tujine pa s tovrstnimi trditvami krši številne zakone in predpise. Sporočilo strokovnjakov je nedvoumno – ne mečite denarja stran! Previdnost velja tudi za starejše, ki so pogoste žrtve vsiljivih prodajalcev in spletnih goljufov. Ti so nedavno 76-letnico z Dolenjskega prepričali, da si naloži aplikacijo, prek katere so ji nato z bančnih računov pobrali vse prihranke.
UTRIP je oddaja Informativnega programa z najdaljšo tradicijo. Nastala je leta 1988, kot redni tedenski pregled notranjepolitičnih, gospodarskih, družbenih in kulturnih dogodkov v državi, ki je bila takrat še Jugoslavija. V oddajo so si utirala pot alternativna politična razmišljanja, informacije in slikovni materiali, ki v drugih oddajah takratnega Informativnega programa še niso uspeli ugledati luči sveta. UTRIP, ki je zdaj že polnoleten, si je postopno izboril prostor izrazito avtorske oddaje in subjektivnega pogleda na najpomembnejše dogodke minulega tedna. Ustvarjalci imajo pri pripravi oddaje kar največjo ustvarjalno svobode.
Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.
V prvi oddaji nove sezone se bo z izzivom kviza Joker soočil Miha Šifrer, magister matematike iz Stražišča pri Kranju. Je upravljalec tveganj, v prostem času pa član stalne ekipe Pub kviza. Tek, hoja v hribe in kolesarjenje so njegovi glavni hobiji. Udeležuje se tudi polmaratonov. Njegov super joker bo njegov svak Andrej Gazvoda. S posebno misijo pa bo prišel na obisk Tilen Artač.
Prišla je jesen in poleg dežja prinesla še en odličen razlog, da ob sobotah zvečer ostanete doma na kavču – novo sezono oddaje Kaj dogaja?. V prvi epizodi nove oddaje bomo tako kot vedno pretresli dogodke tekočega tedna in izvedeli vse o poplavah, domači politiki in drugih naravnih nesrečah. Na terenu bomo spremljali izbor za "ime poletja", v Besedi tedna se bo magister Baltič posvetil "romskemu poletju", v rubriki Super Hit Tedna pa zvočno opremimo letošnji teden mobilnosti. Namesto nove sezone politične telenovele Palomar vam premierno predstavljamo slovensko politično komedijo Druga vrata desno, ki bo spremljala dogodivščine naših poslancev v Evropskem parlamentu. Naša gostja v studiu in na odru bo pevka Monika Avsenik, na Mali Terasi pa sezono odpirata raper Gregor Gregor in njegov TEŠ P**KE.
Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.
Regitze se že skoraj leto in pol uspešno spopada z zdravljenjem odvisnosti od alkohola. S Simonom skleneta zakonsko zvezo v službenih prostorih ob navzočnosti članov orkestra. Manjka samo Bo, ki za degradacijo v tretji klarinet izve med zadnjimi, in to od najbolj osovražene osebe. Bojeva mama je prepričana, da je sin dosegel njun skupni cilj, in se skupaj z njim neskromno poslavlja od tuzemskega življenja. V želji, da bi vsem ustregel, se Jeppe znova znajde v neugodnih položajih in si tako nakoplje še več nevšečnosti, tudi v odnosu do psihologinje Mette in nekdanje tašče.
Scenarij: Mikkel Munch-Fals, Søren Felbo, Anna Juul
Režija: Mikkel Munch-Fals
V glavnih vlogah: Frederik Cilius Jørgensen, Rasmus Bruun, Neel Rønholt, Caspar Phillipson, Lise Baastrup, Lene Maria Christensen
Ministrstvo za kulturo potrebuje poročilo o enakosti, raznolikosti in delovnem okolju v orkestru. Gertrud Jeppeju zabiča, naj vključi ves svoj šarm, da bo poročilo pozitivno. Ministrstvo pošlje nebinarno osebo, prilagodljivi Jeppe pa navzočim pomaga pri zagatah v sporazumevanju. Zapleti z zaposlenimi ustvarjajo vtis, da Jeppe kot vršilec dolžnosti direktorja v službeno delo vpleta družinske člane. Bojeva mama še vedno živi v prepričanju, da je sin prvi klarinet v orkestru in mu pripravi dvoje presenečenj, ki spravita Boja v mučen položaj.
Scenarij: Mikkel Munch-Fals, Søren Felbo, Anna Juul
Režija: Mikkel Munch-Fals
V glavnih vlogah: Frederik Cilius Jørgensen, Rasmus Bruun, Neel Rønholt, Caspar Phillipson, Lise Baastrup, Lene Maria Christensen
Dokumentarni film je pripoved o življenju in ustvarjalni poti kanadske pevke in glasbenice Shanie Twain. Prodala je več kot sto milijonov plošč, dosegla tri diamantne naklade pri treh zaporednih albumih in spremenila podobo kantri glasbe. Po velikih uspehih v kantriju se je preusmerila k pop glasbi in zabrisala meje med žanri. Kljub številnim oviram in padcem se je vedno pobrala in glasbeno ustvarjala naprej.
SHANIA TWAIN: NOT JUST A GIRL / Velika Britanija / 2022 / Režija: Joss Crowley
Na izbiro oblačil vpliva marsikaj: domišljija modnih oblikovalcev, kulturni običaji, verske zapovedi, pa tudi filmi, podnebne spremembe in vojne.
Kubanke se vračajo k naravnim pričeskam, francoska modna hiša razvija obleke za astronavte in predvideva, da se bo morala kmalu vsa modna industrija prilagajati izjemnim temperaturam, na Kitajskem pri oblikovanju že uporabljajo umetno inteligenco. Na modnih brveh že predstavljajo pomladne kolekcije, ponekod na njih zablestijo tudi pasji manekeni.
Dnevnik Slovencev v Italiji je informativna oddaja, v kateri novinarji poročajo predvsem o dnevnih dogodkih med Slovenci v Italiji. Je pomembno ogledalo njihovega vsakdana, v njem opozarjajo na težave s katerimi se soočajo, predstavljajo pa tudi pestro kulturno, športno in družbeno življenje slovenske narodne skupnosti. V oddajo so vključene tudi novice iz matične domovine.