Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. S svojimi svetovalnimi, izobraževalnimi, razvedrilnimi in informativnimi vsebinami sledimo željam gledalcev vseh starostnih skupin. V večurnem živem in dinamičnem jutranjem programu, ki je na sporedu vsak delovni dan, se prepleta studijski del z aktualnimi vklopi v živo z različnih koncev Slovenije. Raziskujemo teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi, in ponujamo najrazličnejše vsebine: od zdravstvenih, pravnih in kuharskih nasvetov, svetovanj o medosebnih odnosih, receptov iz domače lekarne do predstavljanj osupljivih življenjskih usod, vrtičkarskih in prehranskih nasvetov in atraktivnih nagradnih iger. Oddaja poteka tudi v sodelovanju z RTV centrom Koper in RTV centrom Maribor, s čimer v živi program vnašamo še več lokalnih vsebin.
Oddaja Dobro jutro uvaja sodobne televizijske formate s poudarkom na kakovostnih vsebinah in je upoštevajoč delež televizijskih gledalcev med najbolje gledanimi oddajami nacionalne televizije. V letu 2014 so ustvarjalci oddaje prejeli eno najprestižnejših slovenskih medijskih priznanj: strokovnega viktorja za najboljšo zabavno TV-oddajo.
V drugi polfinalni oddaji se bosta v petek za naziv »Naj kmet leta« potegovala Simon Čretnik iz Žalca in Toni Kukenberger iz Trebnjega, ki smo ju že spoznali v prejšnjih oddajah. Pomerila se bosta v treh kmečkih nalogah, zanju pa imata Dejan in Lucy pripravljeno tudi presenečenje.
Za dobro glasbo pa bodo v oddaji poskrbeli Veseli svatje, ansambel Sympatic, Janja Ulaga, Klavdija Winder Pantner, Polonca Marzel, Ivan Hudnik in Irena Vrčkovnik, Čuki ter Alfi Nipič.
Slovenski nacionalni mladinski orkester sestavljajo najperspektivnejši slovenski glasbeniki, stari od 12 do 22 let. Namen orkestra je navduševanje za glasbeno umetnost in umetnost nasploh, tkanje prijateljskih vezi in učenje. Mladi na odru razvijejo svoj potencial in se ga naučijo uporabljati v skupini, obenem pa se naučijo raznovrstnosti glasbenih in osebnostnih poti. Samo1planet je najmočnejši poziv projekta Care4Climate širšemu občinstvu k ozaveščanju in delovanju v dobrobit našega edinega planeta. CARE4CLIMATE je celostni projekt, ki z ozaveščanjem, izobraževanjem in usposabljanjem ključnih udeležencev spodbuja izvajanje ukrepov, s čimer bo Slovenija dosegla cilje v zvezi z zmanjšanjem emisij toplogrednih plinov do leta 2020 oziroma 2030.
Ob slovenskem kulturnem prazniku sta krovni organizaciji Svet slovenskih organizacij in Slovenska kulturno-gospodarska zveza podelili priznanja pomembnim ustvarjalcem in poustvarjalcem ter kulturnim ali družbenim delavcem med Slovenci v Italiji. Prejemnik leta 2025 je tudi režiser, igralec in avtor tekstov, Adrijan Rustja.
Alergije so tiha epidemija sodobnega časa. Z njimi se spopada več kot tretjina Evropejcev, njihovo število pa hitro narašča. V zadnjih 20 letih se je število otrok z alergijami na hrano povečalo za več kot polovico. Alergije postajajo vse večji izziv. Kako živeti z njimi? O tem se v oddaji voditelj David Zupančič, dr. med., spec. infektolog, pogovarja s prof. dr. Mitjo Košnikom, specialistom interne medicine, pnevmologije ter alergologije in klinične imunologije z Univerzitetne klinike Golnik. Maja Vogrič predstavlja, kako je živeti z anafilaksijo ob virusnih okužbah, s študentom medicine iz projekta Za življenje! Ljubljana iz Zveze študentov medicine Tilom Brežnikom pa spet osvežujemo znanje o postopkih prve pomoči in o tem, kako preventivno ravnati, če smo alergični.
Joan Miró i Ferrà se je rodil 20. 4. 1893 v Barceloni. Že v otroštvu je rad risal in pogosto je obiskoval Tarragono in Mallorco, kjer je našel mir, svobodo in navdih. Na Mallorco se je redno vračal in 25. 12. 1983 tam tudi umrl.
Starši so ga silili v uradniški poklic, še posebej strog je bil oče, ki je imel do umetnosti zaničljiv odnos. Joan se je počutil ujetega in po živčnem zlomu se je vendarle smel posvetiti slikarstvu. V veliko oporo mu je bila štiri leta mlajša sestra Maria Dolors , ki ga je nenehno spodbujala, in ljubeča soproga Pilar, ki jo je spoznal na Mallorci, ter hči, prav tako Maria Dolors . Ko je leta 1920 prvič prišel v Pariz, in spoznal uveljavljene sodobnike, se mu je odprl nov svet. Nanj so vplivali Gaudi, Picasso, Klee, fauvisti in nadrealisti, a je razvil svojevrsten slog. Poleg slik je ustvarjal tudi mozaike, tapiserije, grafike, zidne poslikave in kipe.