Neodvisni kandidati ponovno opozarjamo na kršitve na volitvah za Študentski zbor ŠOUM.
Študenti smo bili ponovno ogoljufani s strani Volilne komisije ŠOUM, katere že drugi mandat je predsednik Aleksandar Jovanović, ki je dober prijatelj Žure, je tudi član SLS-ja in hkrati predsednik Nadzorne komisije ŠOUM. Zabeleženih in dokumentiranih je več kot 70 kršitev na volitvah. Navesti želimo le nekatere:
1. predčasno glasovanje je bilo izvedeno tako, da se kuverte z glasovnicami niso ustrezno zapečatile. Z volilnimi lističi se je manipuliralo in goljufalo. Prav tako pa je opazovalcem Študentska volilna komisija s predsednikom Aleksandrom Jovanovićem onemogočila, da bi se lahko podpisali in ustrezno zapečatili kuverte, v katere so ob koncu dne predčasnih volitev iz volilnih skrinjic preložijo glasovnice, ki pa še niso bile preštete.
2. evidentno je, da se je z volilnimi lističi manipuliralo, saj so kandidati na predčasnih volitvah pridobili nesorazmerno število prejetih glasov izvoljenih članov v nekaterih volilnih enotah v primerjavi s preostalimi kandidati in s tem na nenavadno hitro zbrano tolikšno število glasov v tako kratkem času, ko so trajale volitve.
Marko Kreft, kandidat ne Fakulteti za kmetijstvo bi naj po Razglasu o izidu glasovanja prejel na predčasnih volitvah le 6 glasov ima pa potrdila 12 študentov, ki so dali izjavo, da so ga volili ni predčasnih.
Enako je tudi na EPF, kjer bi naj kandidat Blaž Vrabl prejel le 2 glasova na predčasnih volitvah, a ima prav tako izjave več kot 5 študentov, da so ga volili na predčasnih.
3. kuverte s glasovnicami iz predčasnega glasovanja so bile shranjene v jekleni omarici na sedežu ŠOUM. Neznano število oseb je imelo do te omarice neposreden pristop brez kakršnegakoli nadzora s strani predstavnikov kandidatov.
4. redne volitve so bile izvedene v prostorih ŠOUM in ne po posameznih članicah UM, kar je skrajno nenavadno. Iz tega lahko sklepamo le, da je bil namen, da se onemogoči demokratične volitve na dan rednega glasovanja. Volilne udeležba je bila na nekaterih članicah bistveno nižja zaradi dejstva, ker volitve niso potekale po posameznih članicah UM. S tem je bil vpliv predčasnega glasovanja pri nekaterih članicah izjemno izrazit.
Volilna komisija je pol ure pred zaprtjem volišč naznanila, da se bodo volitve izvajale v prostorih ŠTUK-a, z izgovorom, da jim UM naj ne bi dala dovoljenja. Sprašujemo se, kako je lahko sploh volilna komisija naznanila v razpisu, da bodo volišča v avli, če pa si tega predhodno niso zagotovili. Prav tako pa se sprašujemo, kako da so se volitve izvajale v avli Fakultete za varnostne vede in FOV, v Mariboru in Celju pa v gostilnah ŠOUM.
Glede na rezultate volitev, je več kot očitno, da so kandidati postavljeni iz strani ŠOUM-a močno zmagali na predčasnih volitvah.
5. Spremembo lokacije volišča je v svojo korist uporabil kandidat, ki je v funkciji prodekana za študentska vprašanja na Ekonomsko poslovni fakulteti Univerze v Mariboru Andrej Božič. Na podlagi domnevnega pooblastila dekana, za katerega se je izkazalo, da ga ni imel, je študentom prepovedal zapustiti predavalnice, o čemer je seznanil tudi profesorje, ter tako preprečil volilnim upravičencem, da bi na volitvah izrazili svojo voljo. S tem si je kandidat pridobil prednost pred drugimi kandidati, ki so tako dobili manj glasov, saj je domneval, da bodo navedeni volilni upravičenci volili njegove protikandidate.
5. na rednih volitvah volilni odbor FF ni dovolil voliti študentu, ki je izkazal, da je študent, katerega študij se izvaja na dveh članicah UM, konkretno na FF in FNM. En študent s takšnim statusom je lahko volil, v skladu z Odlokom, drugemu pa je na eni volilni enoti bila udeležba na volitvah zavrnjena.
6. volilni odbor za Filozofski Fakulteti sta sestavljali dve članici, ki sta jih predlagala kandidata Matej Trilar in Katja Šoba. Študentska volilna komisija ŠOUM pa ni imenovala nobenega člana v volilni odbor od teh, ki sta jih predlagala druga dva kandidata Gregor Habjanič in Marko Lük. Namesto tega je tretji član volilnega odbora bil študent katerega študij se ni izvajal na FF. S tem je ŠVK ŠOUM kršila načelo uravnotežene reprezentativnosti v volilnih odborih.
7. na volišču je bila prisotna oseba, ki je fizično odstranjevala nekatere študente oz. opazovalca ter od njih zahtevala, da izbrišejo slikovni material na fotoaparatu ter mobilnem telefonu, ki so ga pridobili med opazovanjem. Volilna komisija oz. predsednik Aleksandar Jovanović ni zagotovil varnosti za študente (volivce, kandidate in opazovalce).
Po neuradnih podatkih pa smo izvedeli, da je v tem primeru šlo za varnostnika, ki ni imel pravilne oznake oz. licence varnostne službe. Tukaj ponovno opozarjamo, da bi se lahko zgodil drugi »Global«.
8. Predsednik volilne komisije se je samovoljno odločil, da pošlje s priporočeno pošto opazovalcem potrdilo s katerim bi se po Odloku naj vsak opazovalec izkazal. Problem priporočene pošte je, da ima posameznik 15 dnevni rok za prejem pošte, volilna komisija pa je pošto pošiljala le nekaj dni pred volitvami in vsi opazovalci je niti niso prejeli, prej pa tudi niso bili obveščeni, da se jim bo kakršnakoli priporočena pošta sploh pošiljala.
Zaradi vseh navedb in dogodkov, ki smo jim priča te dni ter zaradi ponovnih goljufij, nepravilnosti in nedemokratično izpeljanih volitev zahtevamo od direktorja ŠOUM Draga Žure, predsednika volilne komisije Aleksandara Jovanovića in predsednika pritožbene komisije Silva Ropoše k razveljavitvi celotnih volitev v študentski zbor in k odstopu s svojih funkcij.
Novico je napisal uporabnik aLcE
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje